USA nie popierają ataków Ukrainy na terytorium Rosji – oświadczyła rzeczniczka Białego Domu. Oświadczenie zostało wydane po tym, jak w poniedziałek dwa drony uszkodziły budynki w Moskwie.

Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre wypowiadała się w poniedziałek podczas konferencji prasowej. “Ogólnie rzecz biorąc, nie popieramy ataków na terytorium Rosji” – oświadczyła, cytowana przez agencję Reuters.

Rosja zapowiedziała działania odwetowe wobec Ukrainy, nazywając dwa ataki dronami, w tym jeden w pobliżu siedziby rosyjskiego ministerstwa obrony, “bezczelnym aktem terroru”.

“To jest wojna, którą rozpoczęła Rosja. To jest ich wojna” – powiedziała Jean-Pierre. “I mogą to zakończyć w dowolnym momencie, wycofując siły z Ukrainy, zamiast przeprowadzać brutalne ataki na ludność cywilną” – dodała.

Przeczytaj: USA nie zachęcają Ukraińców do ataków na terytorium Rosji, ani ich nie potępiają

Jak informowaliśmy, drony uderzyły w dwa budynki niemieszkalne w Moskwie we wczesnych godzinach poniedziałkowych i zostały „stłumione” przez tamtejszą obronę.

Uderzenia nie spowodowały poważnych szkód ani ofiar – poinformował w poniedziałek na Telegramie burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin.

Ukraińskie drony pojawiły się według Rosjan w obwodzie moskiewskim również na początku lipca.

Zobacz także: Gen. Milley: Prosiliśmy Ukraińców, aby nie używali amerykańskiego sprzętu do ataku na Rosję

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply