Ukraińskie drony pojawiły się według Rosjan w obwodzie moskiewskim. Ich ataki zostały zneutralizowane przez siły obrony przeciwpowietrznej Rosji.

Informację o próbie ataku na rosyjską stolicę podał we wtorek mer Moskwy Siergiej Sobianin. „Dzisiaj podjęto kolejną próbę zaatakowania Nowej Moskwt i obwodu moskiewskiego ukraińskimi dronami. W tej chwili ataki zostały odparte przez siły obrony powietrznej, wszystkie wykryte drony zostały wyeliminowane” – we wtorek rano Sobianin na swoim kanale Telegram, co zacytowała agencja informacyjna Interfax. Nagrania

 

Today another attempt was made to attack Ukrainian drones in New Moscow and the Moscow region – Sobyanin pic.twitter.com/jqQsj1N1HK

— Spriter Team (@SpriterTeam) July 4, 2023

Według Sobianina nie było ofiar ani rannych. Mer zaznaczył, że na miejscu zdarzenia pracują służby ratunkowe.

Według wcześniejszych doniesień mediów, na stołecznym lotnisku Wnukowo wprowadzono ograniczenia w przyjmowaniu i odprawianiu  samolotów. Stało się tak „Ze względów bezpieczeństwa”, za wzglęu na które “niektóre loty zostały tymczasowo przekierowane z lotniska Wnukowo” – napisał burmistrz. Jednak ograniczenia te zostały zniesione o godz. 8 czasu miejscowego.

Służby ratownicze poinformowały Interfax, że we wtorek rano 14 lotów zostało przekierowanych z Wnukowa na inne moskiewskie lotniska. Federalna Agencja Transportu Lotniczego zauważyła, że ​​​​te 14 lotów zostało przekierowanych na lotniska zapasowe – na Szeremietiewo i Domodiedowo. Według agencji ograniczenia w przyjmowaniu i zwalnianiu samolotów na lotnisku Wnukowo zostały wprowadzone od godziny 5:10.

To nie pierwszy atak jaki Ukraińcy przedsięwzięli na rosyjską stolicę z użyciem dronów. Zdołały one spaść na przedmieścia Moskwy pod koniec maja, nie wyrządzając większyc strat.

To prawdopodobnie współpracownicy ukraińskich służb stali także za atakami dronów na Kreml.

interfax.ru/kresy.pl

 

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply