Rosyjskie środki masowego przekazu donoszą, że we wtorek rano stolica Rosji i jej region stały się celem ataku dronami.

Mer Moskwy Siergiej Sobianin poinformował, że na skutek ataku uszkodzonych zostało nieznaczenie kilka stołecznych budynków. Jak podała agencja informacyjna TASS nikt nie odniósł obrażeń, które wymagałaby hospitalizacji. Natomiast dwie osoby skorzystały z pomocy medycznej. Ewakuowano natomiast mieszkańców budynków, przed którymi rozbiły się drony.

 

Wiadomo, że jeden z dronów spadł w tak zwanej Nowej Moskwie, w wyniku czego w jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Atłasowa wytłuczone zostały szyby w oknach. Do kolejnych wybuchów spowodowanych przez drony doszło w dwóch budynkach położonym przy Prospekcie Leninowskim a także ulice Proffsojuznej, na zachodzie i południowym-zachodzie rosyjskiej stolicy. Również tam zniszczenia to wytłuczone okna.

Gubernator otaczającego miasto obwodu moskiewskiego Andriej Worobiow poinformował, że kilka dronów zostały zbitych w czasie, gdy zbliżały się do Moskwy.

Ministerstwo Obrony Rosji twierdzi, że drony należały do Ukraińców. Miało być ich osiem, a wszystkie zostały zneutralizowane przez rosyjską obronę przeciwpowietrzną – trzy przez środki walki radioelektronicznej, a pięć przez pociski Pancyr-C.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy Ukraińcy wysłali drony na centralną Rosję i Moskwę. Miesiąc temu doszło do eksplozji zdalnego aparatu latającego nad samym Kremlem.

tass.ru/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply