Donieccy separatyści przeprowadzą ćwiczenia z udziałem 4 tys. żołnierzy

Siły zbrojne nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej przeprowadzą w tym tygodniu ćwiczenia wojskowe z udziałem 4 tys. żołnierzy i ponad 300 pojazdów i sztuk sprzętu wojskowego.

Według władz separatystów manewry są planowane. „Zgodnie z planem szkoleń oddziałów na rok 2018 od 11. września 2018 roku na poligonach wojskowych naszej republiki zaplanowano przeprowadzenie ćwiczeń” – powiedział lokalnej agencji DAN zastępca dowódcy sztabu operacyjnego Donieckiej Republiki Ludowej Eduard Basurin.”Wszystkie ćwiczenia będą odbywać się w odległości od linii rozgraniczenia odpowiadającej porozumieniom mińskim” – zapewniał Basurin.

Według niego w ćwiczeniach weźmie udział ponad 4 tys. ludzi oraz ponad 300 pojazdów i sztuk sprzętu wojskowego.

Jak pisze Polska Agencja Prasowa, sytuacja w DRL jest napięta od czasu śmierci w zamachu bombowym szefa republiki Aleksandra Zacharczenki. Jego następcą został Dmitrij Trapeznikow, jednak został szybko zastąpiony przez Denisa Puszylina. W dniu wyboru Puszylina na nowego przywódcę separatyści ogłosili także 11. listopada dniem nowych wyborów do miejscowego parlamentu. Wywołało to protest Ukrainy, która twierdzi, że przeprowadzenie wyborów będzie naruszeniem porozumień w Mińsku.

Jak pisała w ubiegłym tygodniu Rzeczpospolita, Eduard Basurin ostrzegał wcześniej, że Ukraina planuje rozpoczęcie 14. września ofensywy na pozycje separatystów w rejonie Mariupola.Według niego Ukraińcy zgromadzili w tym rejonie 12 tys. żołnierzy. Według separatystów zabicie Zacharczenki było częścią ukraińskiego planu wojennego.

Separatyści oskarżyli o zabójstwo Zacharczenki ukraińskie władze. Te twierdzą, że ze śmiercią lidera DRL nie mają nic wspólnego. Według nich Zacharczenko zginął w wyniku porachunków pomiędzy separatystami lub został usunięty przez służby rosyjskie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Przy granicy z Polską rozpoczynają się największe tegoroczne międzynarodowe manewry wojskowe na Ukrainie

Kresy.pl / DAN / PAP / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      jwu :

      @Gaetano Dokładnie.To jest ciekawe ? Wspierają banderowców ,nie wypominają im holocaustu ,gdzie jawnie kolaborowali z Niemcami.I nie żądają zwrotu mienia bezspadkowego. Czy to tylko cisza przed burzą ,czy w przypadku kraju z za rzeki jest coś poważniejszego na rzeczy ?