Okazało się, że Dmitrij Trapeznikow został wybrany na następcę Aleksandra Zacharczenki bezprawnie. W związku z tym donieccy separatyści mają nowego lidera.

Parlament nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej wybrał w piątek nowego pełniącego obowiązki przywódcy tej separatystycznej republiki. Został nim Denis Puszylin, będący do tej pory przewodniczącym miejscowego parlamentu. – podają donieckie media.

Wcześniej prokuratura generalna DRL stwierdziła bezprawność powołania Dmitrija Trapeznikowa na stanowisko p.o. szefa republiki i przedłożyła parlamentowi (Radzie Ludowej) ponowne wybranie następcy zabitego w zamachu Aleksandra Zacharczenki. Prokuratura zaproponowała także powołanie nowego rządu a centralnej komisji wyborczej zarekomendowała przeprowadzenie przedterminowych wyborów.

Jak podaje agencja DAN, Puszylin urodził się w 9. maja 1981 roku w mieście Makiejewka w obwodzie donieckim ówczesnego ZSRR. W 2014 roku wszedł do parlamentu nieuznawanej DRL a we wrześniu 2015 stał się jego przewodniczącym. Od listopada 2014 roku jest także stałym pełnomocnym przedstawicielem DRL w mińskich negocjacjach grupy kontaktowej ds. pokojowego uregulowania konfliktu na wschodzie Ukrainy.

Przypomnijmy, że w ostatni piątek przywódca Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Zacharczenko zginął w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego. Do zamachu na jego życie doszło w restauracji „Separ” w centrum Doniecka. Na jego następcę pierwotnie wybrano Dmitrija Trapeznikowa, który zapowiedział, że kurs polityczny na integrację tej nieuznawanej republiki z Federacją Rosyjską pozostaje niezmienny.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Doniecka Republika Ludowa chce dołączyć do Federacji Rosyjskiej

Kresy.pl / DAN / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  Tutejszym :

  Nie ma lekko dla Rosjan na Donbasie.
  Po „wycofaniu” Zacharczenki Trapeznikow został obsadzony jako jego następca.
  Donieccy separatyści uznali, że Trapeznikow został wybrany bezprawnie,
  tym samym odrzucając decyzję Rosjan o mianowaniu Trapeznikowa.
  Parlament DRL wybrał jako przywódcę republiki Denisa Puszylina.
  Teraz albo Puszylin wycofa Trapeznikowa albo Rosjanie wycofają jego.
  Rosjanie potrzebują na tym stanowisku swojego dyspozycyjnego urzędnika.
  Puszylin może pewien okres pożyć jeżeli dogada się z Rosjanami, potem limbo.
  Niepodzielność rosyjskich ziem jest dla Rosjan wartością nadrzędną.
  Tak czy siak Donbas dla Ukrainy jest stracony, czarno to widzę.