Mieszkanka Lugano dokonała ataku na klientów domu towarowego w tym szwajcarskim mieście.

W wyniku wtorkowego ataku z użyciem noża w Lugano, w kantonie Ticino ranne zostały dwie osoby, podał portal Euronews. Według Deutsche Welle to kobiety. Obrażenia jakie odniosły nie zagrażają ich życiu. W przypadku jednej z ofiar rany są lekkie, w przypadku drugiej poważniejsze. Jedna z ofiar została ranna w szyję.

Napastnikiem też była kobieta. To 28-letnia mieszkanka Lugano. Posiada obywatelstwo Szwajcarii jak podkreślił portal Euronews. Została aresztowana. Napastniczka „po postępowaniach w 2017 r. była znana jako posiadająca powiązania z dżihadystyczne”, podała szwajcarska policja federalna. Z tego względu śledczy przyjmują, że atak mógł mieć charakter terrorystyczny.

Do ataku doszło w dziale sprzętu elektronicznego w domu towarowym. Według doniesień lokalnych środków masowego przekazu napastniczkę obezwładnili inni klienci, którzy byli świadkami jej ataku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W Szwajcarii nie dochodziło jak do tej pory do spektakularnych ataków ze strony islamistów, ale jak przypomina DW to właśnie w szwajcarskim Winterthur aresztowane zostały dwie osoby zamieszane w krwawy zamach terrorystyczny przeprowadzony 2 listopada w Wiedniu.

dw.com/euronews.com/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz