Bernie Sanders odchodzi z wyścigu o fotel prezydenta USA

Jak podała w środę Agencja Prasowa Reuters, Bernie Sanders 78 letni senator z Vermont wstrzymuje swoją kampanię. Tym samym jedynym kandydatem Demokratów w wyborach prezydenckich został były wiceprezydent Joe Biden.

Bernie Sanders, jeden z kandydatów w prawyborach Demokratów wycofał się z wyścigu prezydenckiego – pisze w środę Reuters. W takim wypadku Joe Biden, były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, nie ma już żadnych konkurentów w prawyborach.

Czytaj także: Prawybory prezydenckie w USA: Biden niemal pewnym rywalem Trumpa

“Droga do zwycięstwa jest niemożliwa” – przekazywał Sanders swoim sympatykom podczas transmisji wideo. “Doszedłem do wniosku, że walka o nominację Deomkratów nie zakończy się sukcesem. Dzisiaj więc ogłaszam, że zawieszam swoją kampanię”.

“Zakończyło się tak jak chcieli tego Demokraci, tak samo było z fiaskiem “Crooked Hillary” – napisał na twitterze Donald Trump. “Ludzie Berniego powinny przejść do Parti Republikańskiej”.

Bernie Sanders był naciskany na ustąpienie z wyścigu od 17 marca kiedy to Joe Biden wygrał częściowe prawybory w kluczowych dla Demokratów Stanach, na Florydzie, w Arizonie i w Illinois.

Zobacz także: Wietnam wysyła 450 tysięcy kombinezonów do USA

Część sztabu wyborczego Sandersa miała zachęcać go aby do samego końca nie odpuszczał kampanii, tak żeby wymóc na Bidenie jak najwięcej postulatów. Ten plan został pokrzyżowany przez pandemię koronawirusa. Uwaga opinii publicznej została odwrócona od kampanii wyborczej i senator z Vermont nie był w stanie propagować swoich poglądów.

Reuters/Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply