Założyciel portalu Wikileaks skomentował na Twitterze doniesienia o tym, że następnym dyrektorem CIA ma zostać senator Tom Cotton z Arkansas.

Assange we wpisie skierowanym do prezydenta Donalda Trumpa napisał: „Czy Donald Trump wie, że jego zagorzały wróg neokonserwatywny podżegacz wojenny Bill Kristol wydał milion dolarów na wybór Toma Cottona do Senatu? Cotton jako głowa CIA rozzuchwali neokonserwatywną oś w jego [Trumpa] administracji i doprowadzi do Cotton/Pence w 2020 roku.” Do wpisu Assange dołączył artykuł byłego neokonserwatysty Scotta McConnella z maja 2016 roku, w którym autor przestrzegał Trumpa przed neokonserwatystami i Cottonem. „Ich poglądy na politykę zagraniczną, niezależnie od ich znaczenia medialnego, okazały się niewypałem i tak są powszechnie postrzegane” – napisał McConnell.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W innym wpisie, Assange napisał: „Tom Cotton będzie Himmlerem Trumpa. Ponieważ Cotton jest finansowany przez producentów broni, neokonserwatystów, ultra-syjonistów i Goldman Sachs, gładko przejdzie przesłuchanie [w Senacie]”. Do wpisu Assange dołączył wpis Dustina Volza, który napisał, że Cotton ma jeszcze bardziej radykalne poglądy na inwigilowanie obywateli niż obecny dyrektor CIA Mike Pompeo.

Assange przypomniał rownież, że Cotton w 2016 roku wziął udział w spotkaniu członków republikańskiego establishmentu i szefów firm IT, na którym dyskutowano możliwość powstrzymania kandydatury Trumpa i podczas którego Cotton poruszył kwestię obejścia szyfrowania iPhonów.

Assange umieścił również wpis z wewnętrznymi dokumentami Partii Demokratycznej, które były zestawem wszystkich potencjalnie kompromitujących Cottona danych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szykują się zmiany w administracji Trumpa? Pompeo zastąpi Tillersona?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czołowy neokonserwatysta wzywa do zamachu stanu [+VIDEO]

Kresy.pl / Twitter

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz