W wywiadzie dla Radia Kossuth, węgierski premier Viktor Orban oskarżył George’a Sorosa o włączenie się do węgierskiej kampanii wyborczej.

Orban stwierdził, że “siatka i maszyneria Sorosa” będą uczestniczyły w kampanii wyborczej do parlamentu na Węgrzech. “Ten spekulant finansowy chce zburzyć ogrodzenie (graniczne na Węgrzech), nie chce, by narody były oddzielane przez granice, chce, by zmienił się nasz sposób myślenia i byśmy się cieszyli, że przybywają tu ludzie z innej niż nasza kultury, byśmy dawali im pieniądze. Ma więc zupełnie inną wizję przyszłości niż ta, jakiej chcą dla siebie Węgrzy, i chce ją zrealizować” – oznajmił Orban.

Orban zauważył, że “siatka Sorosa” przypomina działalność typowo partyjną. Soros dąży do usunięcia obecnego rządu w Budapeszcie i dlatego “będą wspierać publikacje dotyczące tego tematu, będą prowadzić propagandę, będą wzmacniać organizacje pozarządowe, będą opłacać setki i tysiące ludzi, będą tworzyć na wybory tzw. centra obywatelskie w różnych miejscach kraju, które będą działać dokładnie tak jak zwykłe partie podczas kampanii wyborczej” – powiedział Orban.

Premier Węgier ocenił, że Sorosowi już się udało doprowadzić do przyjęcia jego planu w Parlamencie Europejskim, który obecnie naciska na Komisję Europejską. “Teraz atakowani są premierzy, Parlament Europejski domaga się, byśmy także zatwierdzili decyzję przyjętą przez PE i by rozpoczęło się osiedlanie” – powiedział. Niedawno brytyjski poseł do Parlamentu Europejskiego Nigel Farage zarzucił Sorosowi korumpowanie europosłów. 

“Musimy zwracać uwagę tylko na to, co się dzieje, a nie na to, co mówią opłacane, podkupione i dobrze wyposażone organizacje. Dlatego poprosiłem tajne służby o raport na temat tego, co się dzieje” – oznajmił węgierski premier. Pytany o to, jaka część raportu zostanie upubliczniona, Orban odpowiedział, że jego rząd musi być ostrożny, gdyż żaden kraj nie chce ujawniać swoich możliwości w zdobywaniu trudnych do uzyskania informacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Soros zarzucił rządowi węgierskiemu “kłamstwa i wypaczenia”

Kresy.pl / PAP

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply