W wywiadzie dla Radia Kossuth, węgierski premier Viktor Orban oskarżył George’a Sorosa o włączenie się do węgierskiej kampanii wyborczej.

Orban stwierdził, że „siatka i maszyneria Sorosa” będą uczestniczyły w kampanii wyborczej do parlamentu na Węgrzech. „Ten spekulant finansowy chce zburzyć ogrodzenie (graniczne na Węgrzech), nie chce, by narody były oddzielane przez granice, chce, by zmienił się nasz sposób myślenia i byśmy się cieszyli, że przybywają tu ludzie z innej niż nasza kultury, byśmy dawali im pieniądze. Ma więc zupełnie inną wizję przyszłości niż ta, jakiej chcą dla siebie Węgrzy, i chce ją zrealizować” – oznajmił Orban.

Orban zauważył, że „siatka Sorosa” przypomina działalność typowo partyjną. Soros dąży do usunięcia obecnego rządu w Budapeszcie i dlatego „będą wspierać publikacje dotyczące tego tematu, będą prowadzić propagandę, będą wzmacniać organizacje pozarządowe, będą opłacać setki i tysiące ludzi, będą tworzyć na wybory tzw. centra obywatelskie w różnych miejscach kraju, które będą działać dokładnie tak jak zwykłe partie podczas kampanii wyborczej” – powiedział Orban.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Premier Węgier ocenił, że Sorosowi już się udało doprowadzić do przyjęcia jego planu w Parlamencie Europejskim, który obecnie naciska na Komisję Europejską. „Teraz atakowani są premierzy, Parlament Europejski domaga się, byśmy także zatwierdzili decyzję przyjętą przez PE i by rozpoczęło się osiedlanie” – powiedział. Niedawno brytyjski poseł do Parlamentu Europejskiego Nigel Farage zarzucił Sorosowi korumpowanie europosłów. 

„Musimy zwracać uwagę tylko na to, co się dzieje, a nie na to, co mówią opłacane, podkupione i dobrze wyposażone organizacje. Dlatego poprosiłem tajne służby o raport na temat tego, co się dzieje” – oznajmił węgierski premier. Pytany o to, jaka część raportu zostanie upubliczniona, Orban odpowiedział, że jego rząd musi być ostrożny, gdyż żaden kraj nie chce ujawniać swoich możliwości w zdobywaniu trudnych do uzyskania informacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Soros zarzucił rządowi węgierskiemu „kłamstwa i wypaczenia”

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz