Będzie drugie podejście do stworzenia rządowej koalicji w Niemczech.

Podczas spotkania z prezydentem Frankiem-Walterem Steinmeierem, kanclerz Angela Merkel, przewodniczący SPD Martin Schulz i szef bawarskiej CSU Horst Seehofer postanowili podjąć rozmowy o koalicji rządowej.

„Bild” informuje, że partyjni liderzy uzgodnili, że Schulz zaproponuje gremiom kierowniczym SPD podjęcie rozmów. Na czwartkowym zjeździe SPD zarząd partii zdecyduje o projekcie uchwały w tej sprawie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pierwsze rozmowy koalicyjne mogą odbyć się przed świętami Bożego Narodzenia – informuje niemiecki „Bild”. Niemiecki prezydent chce uniknąć przedterminowych wyborów, które mogłyby wzmocnić antyimigrancką partię Alternatywę dla Niemiec (AfD).Jeżeli chadekom nie uda się zawrzeć koalicji z SPD, Merkel będzie musiała utworzyć rząd mniejszościowy lub zgodzić się na przedterminowe wybory. W poprzedniej kadencji parlamentarnej, niemieccy socjaldemokraci uczestniczyli w rządzie koalicyjnym wraz z chadekami Angeli Merkel. Po przegranej w wyborach parlamentarnych 24 września br., socjaldemokraci podjęli decyzję o przejściu do opozycji. Zmiana tej decyzji pozwoliłaby uniknąć przyspieszonych wyborów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ; Steinmeier będzie rozmawiał z AfD koalicji? AfD: Nie możemy być ignorowani

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz