Niemiecki prezydent Frank-Walter Steinmeier zamierza rozmawiać z reprezentantami eurosceptycznej i antyimigranckej Alternatywy dla Niemiec (AfD) o formowaniu koalicji rządowej – poinformował „Der Spiegel”.

Steinmeier będzie rozmawiał również z reprezentantami lewicowej partii Die Linke, która zdobyła 69 miejsc w niemieckim parlamencie w wyniku ostatnych wyborów do Bundestagu.

Jednak współprzewodnicząca frakcji AfD w Bundestagu, Alice Weidel napisała na Facebooku, ze Steinmeier nie rozmawiał jak dotychczas z jej ugrupowaniem. „Prawie 13 procent wyborców wybrało AfD do władzy w Bundestagu. Nie może być tak, że ta grupa jest po prostu ignorowana przez głowę państwa” – napisała Weidel na Facebooku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W poniedziałek decyzję o nie przystąpieniu do koalicji rządowej podjął zarząd SPD. Szef SPD Martin Schulz oskarżył chadeków, liberałów i Zielonych o „wmanewrowanie kraju w trudną sytuację” i oznajmił, że SPD nie boi się nowych wyborów.

CDU i CSU prowadziły rozmowy o możliwej koalicji z FDP (liberałowie) i Zielonymi. FDP zerwała w nocy z niedzieli na poniedziałek negocjacje z powodu istotnych różnic w stanowiskach stronnictw. Liberałowie twierdzę, że uczestnikom rozmów nie udało się stworzyć atmosfery zaufania, ani też wyznaczyć perspektywicznego celu koalicji.

Kresy.pl / Der Spiegel / Facebook
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz