Bill Kristol, redaktor naczelny „The Weekly Standard”, dopuszcza możliwość stosowania pozakonstytucyjnych metod walki z prezydentem Donaldem Trumpem.

Kristol jeden z czołowych amerykańskich neokonserwatystów, zasugerował na swoim Twitterze po dymisji generała Michaela Flynna ze stanowiska doradcy ds. bezpieczeństwa, że w sytuacji wyczerpania możliwości konstytucyjnych i demokratycznych, w ostateczności stanie po stronie tzw. deep state (popularnego określenia dla połączonych sił tajnych służb i układu przemysłowo-wojskowo-korporacyjnego) przeciwko „państwu Trumpa”.

Kristol jest znany ze swoich kontrowersyjnych stwierdzeń i radykalnej opozycji wobec prezydenta Donalda Trumpa. W trakcie ubiegłorocznych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, Kristol próbował uruchomić „trzecią kandydaturę” przeciwko Trumpowi i Hillary Clinton.

ZOBACZ TAKŻE: Były kongresmen i kandydat na prezydenta: Odwołanie Flynna to sprawka szłużb chcących nowej zimnej wojny

W ubiegłym tygodniu powiedział, że amerykańksa biała klasa robotnicza powinna być zastąpiona przez imigrantów, gdyż jej reprezentanci popadli w dekadencję i lenistwo. Kristol zwrócił się do Charles’a Murraya w następujących słowach podczas konferencji zorganizowanej przez American Enterprise Institute – Jeśli mam być całkowicie szczery, jeśli rzeczy mają się tak źle z białą klasą robotniczą, nie chciałbyś pozyskać nowych Amerykanów?

Zanim przeszedł do omawiania swojej teorii zastąpienia białych „nowymi Amerykanami”, Kristol wyraził nadzieję, że jego słowa nie zostaną nagrane, bo wówczas cała moja przyszłość się zawali.

kresy.pl / twitter.com / dailycaller.com

Reklama2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. costner :

    Bill Cristol: „stanie po stronie tzw. deep state (popularnego określenia dla połączonych sił tajnych służb i układu przemysłowo-wojskowo-korporacyjnego) przeciwko „państwu Trumpa””. Z jednej strony, dobrze, że tak jawnie mówią ludzie źli, bo teraz nikt nie może powiedzieć, że nie wie, co się dzieje, że są tylko teorie spiskowe, i że nic nie wiadomo na pewno. Teraz już wiadomo, rządzą „siły tajnych służb i układ przemysłowo-wojskowo-korporacyjny”. Z drugiej strony ludzie dobrzy są już poinformowani i jest pytanie, co możemy i chcemy zrobić wobec faktu, że rządzą nami gangi handlujące bronią. A cała ta opowieść o demokracji to bajka dla dzieci. Pani Anna Pawełczyńska, więźniarka Auszwitz, niemieckiego obozu zagłady, po wojnie profesorka socjologii kultury, założycielka pierwszego instytutu badań statystycznych opinii publicznej OBOP, już dawno głosiła, że światem rządzi mafia zajmująca się sprzedażą broni. Właśnie potwierdziła się jej prognoza. https://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_Pawe%C5%82czy%C5%84ska