W Stanach Zjednoczonych przybierają na sile protesty osób niezadowolonych z kwarantanny – przekazuje Global News. Część obywateli żąda wznowienia pracy swoich zakładów.

Obywatele Stanów Zjednoczonych wyszli w ostatnich dniach na ulice w akcie protestu przeciwko przedłużającej się kwarantannie – informuje w piątek Global News. Część obywateli tego kraju uważa, że nie należy przedłużać obostrzeń kosztem gospodarki.

Zobacz także: W USA rozważają wznowienie rozgrywek sportowych bez udziału publiczności

Wśród pikietujących znajdują się różne grupy społeczne, zarówno zwolennicy teorii o nieistnieniu zagrożenia wirusem SARS-CoV-2, jak i osoby twierdzące, że większym zagrożeniem jest przedłużające się zatrzymanie gospodarki. Amerykańskie media zauważają, że wśród rosnącej grupy niezadowolonych są zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Większość pikiet odbywa się w okolicach budynków stanowej administracji ponieważ to na gubernatorach leży obowiązek zdecydowania o terminie wychodzenia z przymusowego zamknięcia gospodarki. Demonstrantom nie podoba się przedłużające obostrzenia w miejscach pracy.

W środę tysiące mieszkańców Michigan zablokowało drogi w stolicy swojego stanu, Lansing. W Kentucky protestujący zakłócili konferencję prasową gubernatora Andiego Besheara skandują: „Chcemy iść do pracy”.

Meshawn Maddock, organizatorka protestu w Lansing, skrytykowała amerykańskie media. Jej zdaniem przekazują one tylko sensacje i nie skupiają się na postulatach ruchu. Nawiązała do protestu uzbrojonych mężczyzn w jej mieście i tego jak zdjęcia z niego obiegły cały świat.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Nasza społeczność ma kłopoty, mój mąż jest niezatrudniony po raz pierwszy w swoim życiu” – przekazywała mediom uczestniczka protestu. „Chcemy wrócić do pracy”.

Zobacz także: Boeing restartuje produkcje komercyjnych samolotów

Zdaniem kolejnej uczestniczki pikiety, Michigan powinno już zrestartować rynek. „Jesteśmy zmęczeni brakiem możliwości kupowania, brakiem możliwości udania się do zakładu fryzjerskiego”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Trump wydał rozporządzenie umożliwiające komercjalną działalność na Księżycu

Kresy.pl/Global News

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz