Rolf Nikel, niemiecki ambasador w Polsce, w wywiadzie z „Rzeczpospolitą” jednoznacznie wskazał na Niemców jako sprawców masowych mordów na Żydach i Polakach.

Jak powiedział niemiecki dyplomata, „Intencją hitlerowskich Niemiec było zamordowanie Żydów i Polaków oraz zniszczenie ich kultury. Musimy wziąć za to pełną odpowiedzialność. Zbrodnie indywidualnych osób, które nie były Niemcami, tego nie zmieniają”.

W trakcie wywiadu, Nikel był również pytany o kwestię reparacji wojennych. „Mogę tylko powtórzyć deklarację naszego ministra spraw zagranicznych Sigmara Gabriela: sprawa reparacji jest prawnie i politycznie zamknięta. Nie jesteśmy natomiast przeciwni dyskusjom ekspertów w tej sprawie” – podkreślił.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według Nikela, nowo zawartą umowę koalicyjną w Niemczech „należy rozumieć jako ofertę dla Polski i dla Francji współdziałania z nami na rzecz zjednoczonej Europy”.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu szef niemieckiego MSZ Sigmar Gabriel oświadczył, że Polska może być pewna, iż Niemcy biorą na siebie pełną odpowiedzialność za Holokaust i będą potępiać fałszywe sformułowanie „polskie obozy koncentracyjne”.

Gabriel zaznaczył, że „moralnym zobowiązaniem jego kraju” jest w sposób wyczerpujący przeanalizować własną historię, w tym szczególnie zbrodnie dokonane przez Niemców, także w Polsce. „Nie ma najmniejszej wątpliwości, jeśli chodzi o to, kto był odpowiedzialny za obozy koncentracyjne. To zorganizowane masowe morderstwo zostało popełnione przez nasz naród i nikogo innego. Jeśli byli pojedynczy kolaboranci, to oni nic tu nie zmieniają” – podkreślił szef niemieckiego MSZ biorąc na kraj pełną odpowiedzialność za Holokaust.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kompleks Izraela

Kresy.pl / TVP Info / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz