Prezenter ukraińskiego kanału telewizyjnego Priamyj wiązanego z prezydentem Petrem Poroszenką zażartował z jego konkurenta w wyborach prezydenckich Wołodymyra Zełenskiego w kontekście pożaru katedry Notre Dame w Paryżu. Niewczesny żart wywołał negatywną reakcję ambasador Francji w Kijowie Isabelle Dumont. – podaje telewizja 24 Kanał.

Taras Berezoweć, prezenter kanału „Priamyj”, nazywany także przez ukraińskie media „politycznym technologiem” Petra Poroszenki, zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym powiązał niedawną wizytę Wołodymyra Zełenskiego w Paryżu z wczorajszym pożarem paryskiej katedry.

„W sumie Macron miał duże szczęście, że po przyjeździe Zełenskiego spaliła się jedynie katedra Notre Dame. Mógł przecież spalić Pałac Elizejski” – napisał Berezoweć na Twitterze.

Żart ukraińskiego dziennikarza spotkał się z negatywną reakcją użytkowników Twittera, którzy wskazywali m.in., że oprócz Zełenskiego tego samego dnia w Paryżu był jego konkurent Petro Poroszenko. Oburzenie wpisem Berezowca wyraziła ambasador Francji w Kijowie Isabelle Dumont. „Jak wam nie wstyd? Hańba.” – napisała Dumont na Twitterze pod adresem ukraińskiego dziennikarza.

Pod wpływem krytyki Berezoweć usunął swój wpis, lecz oświadczył, że nie zamierza za niego przepraszać. Powołał się przy tym na wolność słowa i przykład „niejednoznacznych” publikacji Charlie Hebdo.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, pożar rozpoczął się wieczorem w Wielki Poniedziałek na wieży-iglicy katedry Notre Dame nad środkową częścią świątyni. Prowadzono tam szeroko zakrojone prace renowacyjne. Informacje o płomieniach zostały przekazane około godziny 17.50 czasu miejscowego. Strażacy, którzy przybyli na miejsce by gasić pożar nie wykluczali, że jego wybuch ma związek właśnie z tymi pracami. Ogień został opanowany dopiero późno w nocy. Spłonął doszczętnie dach świątyni nad nawą główną, prezbiterium i transeptem.Główny korpus katedry i dzwonnice zostały uratowane, podobnie jak część wyposażenia. Potrzebna będzie jednak ocena skali zniszczeń i stanu zachowania m.in. sklepienia.

Kresy.pl / 24 Kanał / Ukraińska Prawda
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. ProPatria
    ProPatria :

    „Żart” jest kwintesencją natury stepowych (niezmiennej od wieków co potwierdziło bestialstwo podczas powstań, koliszczyzny, 1918-1921, mordowanie przeciwników w XX-leciu międzywojennym, rzeź wołyńska i okres po dziś dzień): wszystkich oponentów się bestialsko morduje, pali, czerpiąc przy tym zwyrodniałą przyjemność z cierpień zamęczanych. GRATULACJE dla przedstawicieli Francji za wspieranie JEDYNIE interesów własnego Narodu i państwa oraz brak politycznej poprawności wobec zbrodniczego bankruta !!