Ambasada Ukrainy: Ukraińcy są zatrzymywani w Polsce głównie za jazdę pod wpływem alkoholu

W Polsce głównym powodem zatrzymań Ukraińców przez policję jest prowadzenie pod wpływem alkoholu – poinformowała ukraińska ambasada w Warszawie.

Informacje na ten temat podała ukraińska agencja UNN, która zwróciła się do Ambasady Ukrainy w Polsce ws. udziału obywateli Ukrainy w wypadkach drogowych. Okazuje się, że głównym powodem zatrzymywania ich przez policję jest to, że jeżdżą na podwójnym gazie.

„Prowadzenie pod wpływem alkoholu jest najczęstszą podstawą zatrzymywania ukraińskich obywateli przez polską policję” – informuje ukraińska ambasada. Jednocześnie, jest to przyczyna „około połowy przypadków zatrzymywania Ukraińców w Polsce”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wydział konsularny Ambasady Ukraina nie ma jednak żadnych dokładnych informacji na temat liczby Ukraińców, którzy byli sprawcami lub ofiarami wypadków samochodowych w Polsce. Dotyczy to również liczby ukraińskich obywateli, którzy spowodowali wypadku w stanie nietrzeźwym.

Przeczytaj: Pijani Ukraińcy sprawcami wypadków drogowych. Jeden z nich potrącił policjanta

Czytaj również: Ukraińcy popełniają w Polsce coraz więcej przestępstw

Przypadki wypadków drogowych spowodowanych w Polsce przez nietrzeźwych lub pijanych Ukraińców pojawiają się znacznie część od paru lat, w związku z masowym napływem do Polski imigrantów zarobkowych z Ukrainy.

Przeczytaj: W okolicach Ostrowa Wielkopolskiego „pijani Ukraińcy sieją postrach na drogach”

Czytaj także: Nietrzeźwy Ukrainiec wjechał samochodem na dworzec kolejowy

Najgłośniejszym dotąd przypadkiem był tragiczny wypadek z Jeleniej Góry. Pijany Ukrainiec wjechał w sylwestra 2016/2017 samochodem w idące chodnikiem czternastolatkę i szesnastolatkę. Dziewczynki zginęły na miejscu. Kierowca wjechał później w barierkę wiaduktu i wpadł do rzeki. Z samochodu został wyciągnięty przez strażaków. Stwierdzono, że miał niemal dwa promile alkoholu we krwi. Ukrainiec wypierał się winy i twierdził, że to nie on prowadził samochód, a jego pasażerka. W październiku 2017 roku został skazany na 9 lat więzienia.

unn.com.ua / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz