Regionalny portal Infostrow.pl informuje o częstych przypadkach pijanych obywateli Ukrainy kierujących autami.

Jak podaje portal: „W naszym regionie jest coraz więcej mieszkańców Ukrainy, którzy przyjeżdżają w nasze strony do pracy. Według szacunków Ukraińców jest już w Polsce ponad 2 miliony czyli w teorii co 20 osoba mijana na ulicy pochodzi zza naszej wschodniej granicy. Choć w większości przypadków mieszkańcy Ukrainy szybko się asymilują, to czasami mają z tym problem. W ostatnim czasie odnotowuje się wiele przypadków zatrzymania obywateli Ukrainy pod wpływem alkoholu w naszym regionie.”

Portal informuje, że w powiatach ostrzeszowskim i kępińskim mieszka najwięcej Ukraińców w regionie. „W samym Mikstacie i okolicach mieszka wielu Ukraińców pracujących w miejscowych zakładach produkcyjnych. Wielu mieszkańców twierdzi, że nocami strach wyjść na ulice bo często można tam spotkać pijanych mieszkańców Ukrainy. Spore zagrożenie nasi wschodni sąsiedzi stwarzają także za kierownicą.”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Do incydentu z udziałem pijanych Ukraińców za kierownicą doszło w ubiegłym tygodniu. „Dwóch nietrzeźwych Ukraińców szarżowało skodą na drodze w powiecie kępińskim, siejąc postrach wśród innych kierowców. Kiedy się zatrzymali, do auta podbiegli przypadkowi świadkowie, którym udało się zabrać kierowcy kluczyki. Wezwano policję” – informuje portal. Z informacji policji wynika, że „kierowca skody podczas manewru wymijania zjechał na przeciwległy pas ruchu, a świadkowie zdarzenia zmuszeni byli uciekać swoim autem poza pas jezdni”. Policjanci zatrzymali 41-latka oraz jego 35-letniego kolegę. Obaj są obywatelami Ukrainy. Jak powiedziała sierż. Anna Lubojańska z kępińskiej policji, „Przed przybyciem policji wykorzystali gęstą mgłę i usiłowali oddalić się z miejsca zdarzenia.W aucie zostały jednak paszporty obu mężczyzn, a oni sami szybko wrócili na miejsce zdarzenia. Obaj byli kompletnie pijani. Mieli w wydychanym powietrzu odpowiednio 2,3 i 2 promile alkoholu.”

Kresy.pl / Infostrow.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   dh7901 :

   @Kojoto Za jazdę po pijaku powinnna obowiązywać bezwarunkowa konfiskata pojazdu i kara więzienia.
   Jeżeli pijany kierowca nie jest właścicielem pojazdu, to właściciel może dochodzić odszkodowania od kierowcy na drodze sądowej.
   Jeżeli pijany kierowca ukradł pojazd, to otrzymuje dodatkową karę bezwzględnego więzienia, pojazd jest zwracany właścicielowi.
   Skończy się plaga pijanych kierowców na drogach.

 1. Avatar
  Accipiter :

  Takie bydło powinno być bez litości wydalani z Polski po wcześniejszym odbyciu kary bezwarunkowego więzienia. Koszt postępowania, procesu i utrzymania w pierdlu powinien być ściągnięty z mienia ukraińca. A później kop w dupę i do banderlandu z zakazem wjazdu do naszego kraju. Wszyscy pewnie pamiętają dwie nastoletnie dziewczynki, które zabił pijany ukrainiec w Jeleniej Górze w sylwestra. Za co posiedzi raptem parę lat. Bo choć wyrok za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym jest w Polsce dość niski (max 12 lat) to jeszcze sędzia-kalosz doszukał się jakiś okoliczności łagodzących.

  • Avatar
   Accipiter :

   Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych członków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.