Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście dwa akty oskarżenia przeciwko aktywistce Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Klementynie S. Odpowie ona za namalowanie czerwonego pioruna na zabytkowym kościele, oblanie policjanta farbą oraz wtargnięcie na teren Trybunału Konstytucyjnego.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście zakończyła pod koniec września bieżącego roku dwa postępowania, w których Klementyna S. miała status podejrzanej. Prokuratura skierowała przeciwko niej dwa akty oskarżenia – poinformował w środę portal Polsat News.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Katarzyna Skrzyniarz poinformowała, że pierwszy czyn, za który odpowie aktywistka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet dotyczy zdarzenia z 28 stycznia 2021 roku. “Klementynie S. zarzuca się, że w Warszawie przy al. Szucha naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariusza policji poprzez ochlapanie munduru czerwoną farbą” – przekazała prok. Skrzyniarz.

Klementyna S. jest oskarżona też o to, że tego samego dnia “wdarła się do ogrodzonego terenu należącego do siedziby Trybunału Konstytucyjnego”. Na teren TK mieli wejść razem z Klementyną S. także Przemysław S. oraz Łukasz S. Objęto ich tym samym aktem oskarżenia.

Zobacz także: Liderka Strajku Kobiet skrytykowała Polskę ws. aborcji – oklaskiwali ją przywódcy Francji i USA

“W odrębnym postępowaniu Klementynie S. przedstawiono zarzut uszkodzenia zabytku poprzez namalowanie czerwonego pioruna na elewacji kościoła pod wezwaniem św. Aleksandra przy placu Trzech Krzyży w Warszawie. Kościół ten jest wpisany do rejestru zabytków od lipca 1965 roku” – poinformowała prok. Skrzyniarz.

Zobacz także: Poważne zarzuty karne wobec liderki Strajku Kobiet

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Wywołało to początkowo masowe protesty zwolenników liberalizacji przepisów antyaborcyjnych, połączone z falą dewastacji świątyń i innych obiektów kultu religijnego. Od końca października 2020 roku do początku marca br. miały miejsce 152 takie przypadki. Wyrok TK z października 2020 roku został opublikowany w Dzienniku Ustaw pod koniec stycznia bieżącego roku.

Zobacz także: Liderka Strajku Kobiet o niszczeniu kościołów: “Nie mam żalu, że tak się stało. To musiało się stać”

Oglądaj także: “Nagroda Wrocławia dla Strajku Kobiet to kpina z mieszkańców miasta” [+VIDEO]

polsatnews.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply