Afganistan jest kolejnym po Iraku kraju niegdyś okupowanym przez Amerykanów, który w walce z islamskimi ekstremistami skłonny jest szukać asysty Moskwy.

Premier Afganistanu Abdullah Abdullah mówił na dzisiejszej konferencji prasowej, że pozytywnie powita pogłębienie zaangażowania Rosji w „walkę z terroryzmem” w jego kraju. Swoją zachętę umieścił w szerszym kontekście otwarcia na inicjatywy współpracy „jeśli jakikolwiek kraj chce asystować Afganistanowi w wojnie z terroryzmem”. Abdullah przypominał także czasy gdy Moskwa dostarczała uzbrojenie władzom Afganistanu.

Słowa afgańskiego premiera padają po dekaracjach rosyjskiego ambasadora w Kabulu Aleksandra Mancickiego, który zadeklarował „rozszerzenie” wsparcia dla władz Afganistanu w ich walce z talibami.

presstv.ir/kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. upadlina
    upadlina :

    hehe, problem tylko polega na tym, ze dzisiejsza walka z terroryzmem – taka prawdziwa walka z korzeniami tego terroryzmu – musiała by być prowadzona nie tylko z ekstremistami islamskimi, którzy są tylko efektem działania potężniejszych sponsorujących ich sił, ale także właśnie z korzeniami tego zła, czyli z Szatanami Zjednoczonymi, Izrahellem i całym tym zakłamanym syfem zwanym dermokratycznym zachodem, który jest w głównej mierze twórcą tego terroryzmu