Organizacja dżihadystyczna Państwo Islamskie (IS) przyznała się do przeprowadzenia wtorkowego ataku terrorystycznego na trzy pracownice afgańskich mediów – poinformował amerykański ośrodek SITE Intelligence Group, który monitoruje aktywność organizacji ekstremistycznych.

Obecna w Afganistanie sunnicka grupa terrorystyczna oświadczyła, że jej bojownicy zaatakowali trzy kobiety zatrudnione w stacji telewizyjnej w Dżalalabadzie na wschodzie Afganistanu – agencja “Reuters” powołuje się na ośrodek SITE Intelligence.

[krey_ads_728]

Afgańskie media informowały we wtorek, że trzy kobiety pracujące dla lokalnej telewizji Enikas TV w wieku od 18 do 20 lat zginęły. Czwarta została ciężko ranna po postrzale w drodze do domu z pracy.

Policja informowała tego dnia, że zatrzymała napastnika, który należał do Talibów.

Talibowie nie przyznali się do przeprowadzenia zamachu.

Przypomnijmy, że w maju ubiegłego roku członkowie Państwa Islamskiego zabili przynajmniej 10 żołnierzy irackiej milicji w nocnych atakach w okolicach miasta Samarra.

W maju ubiegłego roku opisywaliśmy zauważalną ofensywę IS w różnych częściach globu. Koronawirus wzmożył także wysiłki propagandowe ISIS. Terroryści określają go jako zemstę Allaha za zabicie byłego ich przywódcy Abu Bakra al-Baghdadiego czy za złe traktowanie muzułmańskiej populacji Ujgurów w Chinach.

Jak podkreślaliśmy, część byłych wojowników ISIS schroniła się na terytorium Europy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W połowie lutego br. dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) zagroziła w internecie nowymi atakami. Eksperci ds. zwalczania terroryzmu uważają, że groźby odnoszą się do Hiszpanii, ponieważ komunikaty w języku arabskim zostały opatrzone hiszpańskimi napisami.

Pod koniec lutego skazano przywódcę Państwa Islamskiego w Niemczech – Abu Walaa – na 10,5 roku więzienia za radykalizowanie i rekrutowanie młodych ludzi do swojej organizacji. W jego ujęciu pomógł tajny informator policji Murat Cem oraz były islamista Anil O.

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply