W środę doszło do ataku rakietowego na wojskową bazę lotniczą Ain al-Asad w prowincji Anbar w Iraku, w której stacjonują siły irackie, siły międzynarodowej koalicji i USA – poinformowało irackie wojsko.

Agencja „Reuters” zwraca uwagę, że był to drugi atak rakietowy w Iraku w tym miesiącu. Nastąpił dwa dni przed wizytą papieża Franciszka w tym kraju. Iracka armia podkreśla, że atak nie spowodował żadnych znaczących strat.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Medium powołuje się na dwa źródła, według których rakiety zostały wystrzelone z obszaru Baiader.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Irak: Egzekucje pięciu Irakijczyków skazanych za terroryzm

Papież odwiedzi Irak w dniach 5-8 marca, mimo pogarszającego się stanu bezpieczeństwa w niektórych częściach kraju.

Baza Ain al-Asad znajduje się w środkowym Iraku w rozległej prowincji Anbar, która rozciąga się na zachodzie i w środkowej części kraju.

Przypomnijmy, że w połowie lutego jedna osoba zginęła w ataku rakietowym na amerykańską bazę wojskową w Irbilu. Rakiety zostały wystrzelone z terenu położonego na południe od bazy. Był to pierwszy atak na instalacje Amerykanów w Iraku od około dwóch miesięcy. Do jego przeprowadzenia przyznało się mało znane ugrupowanie irackich szyitów Alijaa ad-Dam.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Bazy, w których stacjonują Amerykanie zostały ogłoszone celem szyickich ugrupowań po amerykańskim zamachu na generała irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) Kasema Solejmaniego przeprowadzonym na początku zeszłego roku. Solejmani koordynował politykę Iranu wobec Iraku i wsparcie jakiego ten pierwszy udzielał niektórym ugrupowaniom militarno-politycznym irackich szyitów.

Zobacz także: Joe Biden kierował amerykańskimi nalotami w Syrii

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz