Stopniowe przywracanie produkcji w zakładach w Wieluniu zapowiedział Wielton SA – jeden z głównych producentów przyczep i naczep. Rozpocznie się 11 maja. Na początku kwietnia działalność fabryki w Wieluniu została zawieszona z powodu epidemii koronawirusa.

Jeden z czołowych producentów przyczep i naczep Wielton SA zapowiedział stopniowe przywracanie produkcji w zakładach w Wieluniu. Proces wznawiania działalności rozpocznie się 11 maja – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Fabryka w Wieluniu zatrudnia około 1,8 tys. pracowników. Jej działalność została zawieszona na początku kwietnia z powodu pandemii koronawirusa.

„Proces wznowienia produkcji będzie miał charakter stopniowy wynikający z dostosowania organizacji pracy załogi do wymogów sanitarnych oraz wprowadzenia niezbędnych procedur bezpieczeństwa. Poziom mocy produkcyjnych będzie wynikał z zapotrzebowania rynku na produkty spółki” – napisano w komunikacie spółki.

Podkreślono, że przywracanie mocy produkcyjnych będzie następowało poprzez wznawianie prac na kolejnych zmianach. Na takiej samej zasadzie proces będzie się odbywał w należących do grupy fabrykach we Francji i w Wielkiej Brytanii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Rząd znosi kolejne obostrzenia. 4 maja zostaną otwarte hotele i galerie handlowe

PAP podaje, że wstrzymanie pracy było spowodowane kwestiami bezpieczeństwa pracowników oraz partnerów biznesowych, a także „negatywnym wpływem pandemii COVID-19 na kanały dystrybucji produktów oraz ograniczeniem skuteczności łańcucha dostaw niezbędnego do kontynuowania działalności operacyjnej”.

W okresie zawieszenia produkcji, w fabryce prowadzono działania mające na celu modernizację i optymalizację procesu produkcyjnego. Będą one kontynuowane do czasu wznowienia działalności zakładów.

Wielton SA został założony w 1996 roku. Jest to największy producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Polsce, oraz jeden z dziesięciu największych producentów w branży na świecie. Grupa zatrudnia około 3,5 tys. pracowników – 1,8 tys. w samym Wieluniu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o wznowieniu pracy w działających na terenie Polski zakładach Toyoty oraz Volkswagena.

pap / wnp.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz