Redakcja @Lipinski

26642

Śląski sejmik poparł ślązakowców ws. tzw. śląskiej mniejszości etnicznej. „Celem jest stworzenie narodu śląskiego”

Sejmik województwa śląskiego głosami PO-PSL-SLD-RAŚ poparł postulat ślązakowców ws. uznania Ślązaków za mniejszość etniczną. Były wicewojewoda śląski podkreśla, że równolegle przedstawiciele ruchu ślązakowskiego donoszą na Polskę w Brukseli. „Ostatecznym celem obozu ślązakowskiego jest stworzenie w Polsce narodu śląskiego”.