Amerykański obywatel pochodzący z Syrii eksportował do tego bliskowschodniego kraju wyposażenie taktyczne łamiąc tym samym sankcje rządu Stanów Zjednoczonych.

Amerykański Departament Sprawiedliwości ogłosił, że Amin al Baroudi, amerykański obywatel pochodzenia syryjskiego, odpowiada na zarzuty łamania sankcji rządu Stanów Zjednoczonych.
Baroundi razem ze swoimi współpracownikami wysyłał amerykański sprzęt taktyczny o wartości dziesiątek tysięcy dolarów do Syrii.
Grupa ta wysyłała głównie lunety do karabinów snajperskich, lunety do karabinów umożliwiające walkę w nocy, noktowizory, laserowe wskaśniki celu oraz kamizelki kuloodporne.
Do przemytu wykorzystano komercyjne loty do Turcji, skąd transportowano je do Syrii, gdzie korzystały z niego grupy islamskiej opozycji walczącej z reżimem Asada.

longwarjournal.org/ kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz