Wczoraj rano na przejściu granicznym w Budomierzu, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy posługującego się wyłudzonym węgierskim paszportem kupionym za 3 tysiące euro.

40 – latek do kontroli granicznej przedstawił autentyczny węgierski paszport wystawiony na dane 37 – letniego obywatela Węgier. W dokumencie umieszczony był wizerunek Ukraińca, który się nim posługiwał. Funkcjonariusze SG szybko ustalili, że podróżny nie jest tą osoba za którą się podaje. Podczas złożonych wyjaśnień obywatel Ukrainy przyznał się, że paszport kupił w Budapeszcie za kwotę 3 tysięcy euro od nieznanego mu mężczyzny.

Czytaj również: Migracja „na uchodźcę” czyli jak kupić syryjski paszport

Zatrzymanemu obywatelowi Ukrainy postawiono zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem oraz usiłowanie przekroczenia granicy podstępem. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów za co został skazany na karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

To pierwsze w tym roku tego typu zdarzenie. W ubiegłym roku na przejściu granicznym w Korczowej oraz w Medyce ujawniono łącznie 8 przypadków kiedy to obywatele Ukrainy podczas przekraczanie granicy posługując się wyłudzonymi paszportami podawali się za obywateli Węgier.

Czytaj również: Członkowie ISIS używali polskich paszportów? [+FOTO]

kresy.pl/ Straż Graniczna0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz