Piotr Tyma w imieniu ZUwP złożył zawiadomienie do prokuratury twierdząc, że Wojciech Cejrowski na antenie Radia Koszalin publicznie znieważył Ukraińców i nawoływał do nienawiści na tle narodowościowym. Stacja, nieoficjalnie pod wpływem nacisków środowisk ukraińskich, zdjęła program z anteny.

Związek Ukraińców w Polsce 3 listopada złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez znanego pisarza i podróżnika, Wojciecha Cejrowskiego. Chodzi o audycję, którą wyemitowano na antenie Radia Koszalin 15 października br.

PRZECZYTAJ: Cejrowski: Ukraińcy to gwałciciele i rzeźnicy

Ukraińska agencja informacyjna Ukrinform opublikowała kilka dni temu kopię zawiadomienia, które trafiło do Prokuratury Rejonowej w Koszalinie. W dokumencie, podpisanym przez szefa ZUwP i negacjonistę wołyńskiego Piotra Tymę, przytoczono w nim dwie wyrwane z kontekstu wypowiedzi Cejrowskiego, według których wszyscy Ukraińcy to „gwałciciele i rzeźnicy”.

Jak napisano, wypowiedzi Cejrowskiego „są obelżywe, urągające, uwłaczające godności człowieka, wyrażają pogardę wobec Ukraińców, poniżają ich w oczach opinii publicznej, a w konsekwencji znieważają osoby narodowości ukraińskiej z powodu ich przynależności narodowej”. Zarzucono mu też wzbudzanie wrogości i podtrzymywanie negatywnego nastawienia wobec Ukraińców, a tym samym publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Tyma wnioskuje również o przesłuchanie zarówno Wojciecha Cejrowskiego, jak i prowadzącego Andrzeja Rudnika, a także o zawiadomienie ZUwP o terminie przesłuchań, by przedstawiciel Związku mógł w nich uczestniczyć. Pismo przesłano do wiadomości Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro.

Czytaj dalej pod grafiką.

Ponadto, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski przytoczył na Facebooku informację uzyskaną od Mirosława Kowzana, według którego w sobotę 12 listopada na antenie Radia Koszalin nie było zaplanowanego, kolejnego odcinka Radiowego Przeglądu Prasy – audycji autorstwa Wojciecha Cejrowskiego i Andrzej Rudnik.

Według Kowzana, w czwartek 10 listopada prezes zarządu Polskiego Radia Koszalin Piotr Ostrowski zadecydował o zdjęciu z anteny popularnego programu – bez poinformowania autorów audycji i bez podania przyczyny.

Według nieoficjalnych informacji, nastąpiło to w wyniku nacisków ze strony polityków i działaczy Związku Ukraińców w Polsce, zbulwersowanych opiniami Cejrowskiego Rudnika na temat rzezi wołyńskiej.

Ponadto, na Facebooku pojawił się wzór doniesienia do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście, dotyczący wspomnianej audycji. W piśmie przytoczono dwie wyrwane z kontekstu wypowiedzi Cejrowskiego, według których wszyscy Ukraińcy to „gwałciciele i rzeźnicy”. Napisano, że jest to „jaskrawy przejaw mowy nienawiści”, obrażającej m.in. ukraińską mniejszość w Polsce. Z kolei członkowie ZUwP mają być namawiani do wysyłania zgłoszeń do prokuratury, na podstawie opublikowanego wzoru.

Czytaj dalej pod grafiką.

W trakcie październikowej audycji, Wojciech Cejrowski komentował film „Wołyń” i to, jaki będzie miał on wpływ na stosunki polsko-ukraińskie.

– Ukraińcy to gwałciciele i rzeźnicy– stwierdził dosadnie Cejrowski.

– Ale nie wszyscy oczywiście…– wtrącił prowadzący audycję Andrzej Rudnik.

– Nie wiem tego czy nie wszyscy– odparł Cejrowski, tłumacząc swoje stanowisko:

– Jeżeli mój brat jest gwałcicielem i rzeźnikiem, a ja przez dziesiątki lat, po tym jak dokonano rzezi wołyńskiej, twierdzę cały czas, że on jest bohaterem, to to mnie czyni rzeźnikiem i gwałcicielem. Bo znaczy to, że mnie nie to przeszkadza, że on był rzeźnikiem i gwałcicielem. Liczy się dla mnie tylko to w jakiej sprawie gwałcił i rozrzynał ludzi. No więc na Pańskie pytanie „czy wszyscy Ukraińcy?” stwierdzam, że wszyscy.

Przeczytaj: Smarzowski: wierzę że prędzej czy później obędzie się projekcja „Wołynia” na Ukrainie

Publicysta zaznaczył, że na Ukrainie nikt znaczący otwarcie nie potępił OUN-UPA:

– Żaden Ukrainiec do tej pory nie uporządkował tej sprawy. Nikt tam nie wystąpił ze znacznych Ukraińców mówiąc: „Ci nasi bohaterowie to nie są bohaterowie. Tak, walczyli o niepodległą Ukrainę ale takimi metodami się nie załatwia spraw”. Bo nie można dobra uzyskać czyniąc makabryczne zło.

Facebook.com / ukrinform.ua / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

270 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. kojoto
  kojoto :

  To jest kolejny niesłychany skandal. To „zawiadomienie” jest manipulacją, bo w pełnym kontekście W. Cejrowski wyraźnie stwierdził co innego. Kłamca Tyma powinien zostać teraz surowo ukarany za fałszywe pomówienia i zeznanie nieprawdy. Obawiam się, że znam odpowiedź na pytanie, czy odpowiednim organom nie zabraknie jaj (albo w ogóle Polaka na odpowiednim stanowisku), żeby za te wredne gnidy ze ZUwP potraktować jak na to zasługują.

  • Avatar
   azar :

   uPadlina über alles!!! krzyczą PiSowcy by zagrać tylko ruskim i Putlerowi na nosie ale sami nie widzą, ze ci uPadlińcy tym samym graja ale na naszym Polskim nosie i robia u nas z nami co chca. Niesamowite. Ziobro to porządny człek ale z górą PiSu pro-banderowską nie wygra. To ci polityka niczym z czasów PZPR gdzie obcy Sajuz nami igrał niczym obecnie USmani i uPadlińce. I gdzie tu suwerenność panie Kaczyński???

 2. Avatar
  zefir :

  Bezspornym jest że ukraińscy szowiniści, nazibandyci z OUN-UPA,dywizji SS-Galizien,innych kolaboranckich formacji i policji pomocniczej,z ukrohołoty dopuścili się rzezi i gwałtów na Polakach z Kresów Wsch i Małopolski Wsch RP. Bezspornym jest również,że po Majdańskim Micie Godności kijowska junta ustanowiła na szczeblu państwowym Ukrainy prawa podnoszące tych ukraińskich rzeżników i gwałcicieli do rangi i godności bohaterów całej Ukrainy identyfikując się z nimi,oraz nakazując taką identyfikację wszystkim ukraińcom pod grożbą kary. Pan Cejrowski miał więc podstawy prawne samej Ukrainy (raczej już UPAdliny) do użycia określenia „Ukraińcy to gwałciciele i Rzeżnicy”. Jeżeli banderowskim cwelom od Tymy to nie pasuje,to niech podejmą działania zmierzające do unieważnienia na UPAdlinie ustawy Nr 2538-1,oraz związanych z nią wykonawczych aktów prawnych. Antypolak,banderofil Tyma,oraz banderofilskie przydupaskie,tchórzliwe władze Radia Koszalin bezpodstawnie poniżają i dyskryminują Wojciecha Cejrowskiego,co nosi cechy skandalu.

 3. Avatar
  mop :

  Współdziałanie z neobanderowcami PISOMATOŁÓW i kwitnie w najlepsze. Np.”TW” „Bolek-Wałęsa” z fundacji skromnie nazwanej jego imieniem zaopatruje w 200 tys. euro majdanowców. W składzie delegacji odbierającej tę nagrodę znalazł się, prócz Witalija Kłyczki, również szef skrajnie szowinistycznej partii „Swoboda” – Oleg Tiahnybok.W kilka dni potem Wałęsa poleciał do Kijowa, gdzie w cerkwi składał kwiaty i bił pokłony przed tablicą upamiętniającą tzw. „bohaterów” Ukrainy. Owi „bohaterowie”, to bandyci z UPA, którzy w sposób wyjątkowo bestialski dokonali ludobójstwa na 200 tys. Polaków i 80 tys. Ukraińców, o innych narodowościach nie wspominając.
  Czy upodlenie ma jeszcze jakieś granice? Wałęsa jednak nie był pierwszy w hołdach.
  Pamiętajmy, że prezes PiS pod czarno-czerwonym sztandarem OUN-UPA wzniósł pozdrowienie „Sława Ukraini. Herojam sława!” PRZYPOMINAM CO TO ZA POZDROWIENIE!
  To zawołanie-pozdrowienie („Sława Ukraini. Herojam sława!”) banderowskich bojówkarzy. Po każdym zakończonym akcie mordu na bezbronnej ludności cywilnej Kresów taki właśnie okrzyk wznoszono.
  Jeśli prezes największej partii opozycyjnej nie wiedział co to za sztandar i co to za pozdrowienie, to powinien się dowiedzieć. Jeśli jednak wiedział, to niech nie przyznaje się do patriotyzmu. Taki okrzyk jest bowiem deptaniem pamięci polskich męczenników.
  NALEŻY ZAKAZAĆ działności Związku Ukraińców w Polsce, gdyż ta nacjonalistyczna szowinistyczna organizacja promuje nazistowskie doktryny Bandery oraz Szuchewycza.
  Młodzi ukraińcy zamieszkali w Polsce są HODOWANI na LUDOBUJCZYCH ANTY-POLSKICH DOKTRYNACH ukraińskich NAZISTÓW.
  Obecna sytuacja jest możliwa,bo Kwaśniewski,Kaczyńscy, Tusk, Komorowski z piedestałów władzy „warszawki” dopuścili się ZDRADY, wspierając NAZISTÓW ukraińskich z „Prawego Sektora” i „Swobody” których celem było i jest ZŁAMANIE kręgosłupa moralnego Polaków.
  Zdrady Polskiej Racji Stanu dopuściły się również ANTY-polskie partie-gangi z PO, PiS, SLD …
  ===== Posłuchajcie i KONIECZNIE obejżyjcie jak nacjonalista UKRAINSKI z polskim obywatelstwem Piotr Tyma zamieszkały w III RP, obecny prezes Związku Ukraińców w Polsce – BRONI spadkobierców oraz LUDOBUJCZĄ spuściznę ukraińskich UPA-wców morderców Szuchewycza i Bandery: https://www.youtube.com/watch?v=crRYWwT9-wE &feature=youtu.be

 4. Avatar
  beresteczko1651 :

  Ukraińcy w swoim szowinizmie, banderowskim zaślepieniu i arogancji nie zdają sobie sprawy z tego, że na skutek tego rodzaju działań zostaną w Polsce powszechnie znienawidzeni, nawet przez tych, którzy byli dla nich przychylni bądź obojętni. W sumie to dobrze, bo nieufność, podejrzliwość i dystans wobec ukraińców to dla Polaków jedyna droga postępowania z tym podstępnym i wrogim plemieniem, winnym potwornych zbrodni i nieszczęść. Na razie czują się pewnie mając poparcie antypolskich władz, ale ten stan nie będzie trwał wiecznie.

    • upadlina
     upadlina :

     ciekawe tylko upadlińska trollino, czy Cejrowski powie coś o tych, którzy reaktywowali banderyzm na upadlinie??……..Chyba wie, że za tą reaktywacją stoi opłacony i wspierany przez uSSmmanię zamach stanu w kijowie??……..Bez udziału uSSmanii nie byłoby dziś problemu banderyzmu na upadlinie!!

     • upadlina
      upadlina :

      jak na razie banderowski trollu to ciebie ostatnio „doceniła” spora grupa forumowiczów i powiedziała ci w ten twój wredny chachłaty pysk, co o tobie myśli!!……….Zapomniałeś upadliński szmaciarzu??………Mało ci??……….Ty też ćwoku jesteś anonimowy!!……..Podałeś swoje dane półgłówku majdaniarski??……….Nie??………..No to o czym bredzisz chachle od tymy??

     • kojoto
      kojoto :

      Zaklinanie rzeczywistości już ci nie pomoże Padlino świniołaka – Kim jestem każdy może sprawdzić https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wk%C5%82ad/Kojoto – Za to wszyscy już wiedzą, że UPAdlina i Poruta-Sylwunia to tchórzliwe anonimowe trolle. Załgani prowokatorzy, których celem jest maksymalna antagonizująca relacji Polaków z Rusinami. Cel waszych przełożonych to to, żeby przypadkiem nie udało się w końcu uświadomić Rusinów w ich błędach. Skoro Redakcja tolerowała wasze kilometrowe wklejanki, to może w końcu zwróci uwagę, że coś jest nie tek, jak się wam forumowicze zaczną „odklejać”.

     • upadlina
      upadlina :

      kim jesteś idioto??……..Podałeś swoje dane??……..Nie!!………Nie trzeba wchodzić na wikipedię, aby wiedzieć łajzo, kim jesteś!!………Obrzucasz obelgami ludzi walczących w Donbasie z banderowcami, bo są pro-rosyjscy!!………Przyjaźnisz się z żydo-bolszewickim kapusiem, który popiera banderowski reżim w kijowie!!……..Napadasz na Polaków na portalu mendo, bo uważają, że z Rosją trzeba żyć w zgodzie i nie dawać się prowokować przez uSSmańskie gnidy, które chcą szczuć Polaków na Rosjan i na odwrót !!………To robisz banderowski rzygu w myśl uchwały oun z 1990 roku: Uchwała Krajowego Prowidu OUN z 22 czerwca 1990 r.: FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990. /W.Poliszczuk „Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”- Toronto 1995 – str. 372-379/………….. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…………Wasza fałszywa krytyka banderyzmu ma na celu zdobycie zaufania Polaków!!………Ale ty ku*asie chachłaty zostałeś już zdemaskowany, o czym powiedziało ci do tej pory sporo forumowiczów!!

     • kojoto
      kojoto :

      Po prostu podaj jakikolwiek fakt pokazujący, że jesteś w ogóle Polakiem – nie da się – nie dziwi mnie to Padlino świniołaka -Żaden Polak już ci nie wierzy – żałosny tchórzliwy prowokatorze. każdy prowokator, czy banderowski, czy kacapski będzie robił to co wy – wiedząc, że jest anonimowym zerem. Możesz pisać ludziom, że sa Marsjanami, a Poruta-Sylwunia i tak zawsze napisze „100/100”, za to Zefirek doda, że „piszesz bardzo mądrze” – naprawdę tępaki nie rozumiecie, że forumowicze to widzą?

     • upadlina
      upadlina :

      podać to ja ci mogę kopa, jak się nieopatrznie ze mną spotkasz chachle !!…..kim jesteś idioto??……..Podałeś swoje dane??……..Nie!!………Nie trzeba wchodzić na wikipedię, aby wiedzieć łajzo, kim jesteś!!………Obrzucasz obelgami ludzi walczących w Donbasie z banderowcami, bo są pro-rosyjscy!!………Przyjaźnisz się z żydo-bolszewickim kapusiem, który popiera banderowski reżim w kijowie!!……..Napadasz na Polaków na portalu mendo, bo uważają, że z Rosją trzeba żyć w zgodzie i nie dawać się prowokować przez uSSmańskie gnidy, które chcą szczuć Polaków na Rosjan i na odwrót !!………To robisz banderowski rzygu w myśl uchwały oun z 1990 roku: Uchwała Krajowego Prowidu OUN z 22 czerwca 1990 r.: FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990. /W.Poliszczuk „Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”- Toronto 1995 – str. 372-379/………….. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…………Wasza fałszywa krytyka banderyzmu ma na celu zdobycie zaufania Polaków!!………Ale ty ku*asie chachłaty zostałeś już zdemaskowany, o czym powiedziało ci do tej pory sporo forumowiczów!!……

     • kojoto
      kojoto :

      Padlina doszedłeś już do dna. Nikt ci już nie wierzy moskiewski internetowy prowokatorze, zostaliście rublowe kurewki sami na mrozie 🙂 Odklejam ci się na twój spam, a ty to nazywasz szaleństwem… hehe – to czym jest twoje wklejanie od wielu miesięcy? Szaleńczą prowokacją?

     • kojoto
      kojoto :

      Nikt nie ma tyle czasu co zawodowe trolle jak Padlina, ale mimo wszystko fajnie jest zobaczyć jak łatwo ich doprowadzić do frustracji – i obnażyć pożałowania godne fantazje erotyczne i IQ pawiana – bo robią najgłupszy rodzaj trollingu, jaki możliwe. Rzucacie oskarżenia godne żydowskich UBeków z najmroczniejszych czeluści stalinizmu. Każdy kto napisze coś krytycznego o Rosji to banderowiec, pedofil i wróg klasowy 🙂

     • upadlina
      upadlina :

      frustracja, frustracja rzygu banderowski, pederasto !!…….To ty kumplujesz się ze zwyrolem żydo-bolszewickim sułkiem i pobierasz korepetycje: jak być maksymalnie anty-polskim !!…….Oskarżasz i wyzywasz od „ku*ew” każdego, kto widzi w dzisiejszej Rosji sojusznika przeciw banderyzmowi i uSSmańskiemu okupantowi !!……..Prawda boli pedałku, co??…..To nie tak miało być!!……..Hehehehehe!!………Za późno zboczku chachłaty !!

     • kojoto
      kojoto :

      To jeszcze kilka w pominiętych wątkach i to wszystko: Informuję Redakcje i forumowiczów (możecie odetchnąć z ulgą), że kończę już swój trwający tydzień, eksperyment polegający na zrobieniu tego co UPAdlina robi od roku wobec wszystkich interlokutorów, czyli odpowiadanie na każdy post bez wyjątku. Wprawdzie Redakcja niestety w dalszym ciągu nie objawiła swojego istnienia (czyżby rok temu zapomnieliście danych do logowania dla administratora 🙂 W każdym razie udało mi się zrealizować część zamierzonych celów. UPAdlina udowodnił (i z pewnością zaraz to potwierdzi) swoje szaleństwo, można się domyślać, że nie jest płatnym trollem, choć jego wpisy+nick+awatar to oczywista prowokacja (wcale nie antybanderowska), bo banderowców na tym forum prawie nie bywa, a to i dobrze. Za to zbiegiem okoliczności, kto inny wskazał na powiązanie kont Sylwia i Boruta ( http://www.kresy.pl/?forum/informacje-o-niepolskich-znakach-diakrytycznych,0,0,24277), co w połączeniu z moimi działaniami odniosło rewelacyjny skutek. Mianowicie z konta Boruta wysmażony został nieprawdopodobnie obrzydliwy paszkwil (wklejony w prawie każdym obecnym wątku, więc łatwo go znaleźć), który był/jest dalej kolportowany przez konto Sylwia i UPAdlina. Można zobaczyć dzięki temu jak zdesperowany jest ów użytkownik, gdyż udowodnił tym samym moją prawdomówność, o tym, że jestem Polakiem mieszkającym w Irlandii, i obnażył metody, którymi używając kont Sylwia i Boruta (a może i więcej) usiłuje zdyskredytować wszystkich forumowiczów wskazujących na jego znamienną pro-rosyjską postawę. Nie spodziewam się, że ta osoba opuści forum Kresy.pl, ale wreszcie stało się naprawdę jasne, kto jest kim. A to też duży duży sukces. Obawiałem się, że kont powiązanych z tym trollem jest więcej.

 5. Avatar
  rebeliant80 :

  Ciekawe jak na to zareagują pisowcy, Cejrowski jest przecież znany z tego, że poparł PiS w wyborach, czy poświęcą go na ołtarzu dobrych stosunków z Ukrainą? Jeśli tak, to zyskają kolejnych wrogów, bo Cejrowski ma spore grono fanów. W mojej ocenie jednak PiS będzie musiał podjąć jakieś zdecydowane kroki wobec szerzącego się banderyzmu, gdyż po prostu zmusi ich do tego presja narodu.

 6. tagore
  tagore :

  I bardzo dobrze ,Tyma i aktualne kierownictwo związku Ukraińców w Polsce prze do konfrontacji.
  Podobnie jak ukraińscy politycy z Ukrainy.Sami zawężają swoje pole manewru. Niezależnie od presji
  polski Rząd ze względu na politykę wewnętrzną i pozycję w regionie nie może zaakceptować narzucanej Polsce wizji stosunków wzajemnych Polski i Ukrainy w której to Ukraina jednostronnie je kształtuje.

  tagore

 7. Avatar
  jaremaw :

  Drodzy forumowicze ten szkodnik parę lat temu w wywiadzie powiedział wprost ” w moim rodzinnym domu nie byłem wychowywany delikatnie mówiąc w miłości do Polski i Polaków” czy coś w tym sensie, ale tak to zapamiętałem. Jeżeli ktoś w wywiadzie mówi takie rzeczy to należy to przetłumaczyć
  na : w moim rodzinnym domu byłem wychowywany w nienawiści do Polski i Polaków.

 8. Avatar
  sternik2 :

  Długie lata zaniedbań, milczenia i przekłamań strony „polskiej”w sprawie okrutnego LUDOBÓJSTWA na Kresach- to główne przyczyny podnoszenia łba przez banderowca tymę (to nie jest błąd) i jemu podobnych szubrawców. Jest pewna szansa na wejście ustawy karzącej np. za kłamstwo wołyńskie, którego jednym z głównych propagatorów jest właśnie w/w ścierwo. Będzie wtedy możliwość nałożenia WŁAŚCIWEJ kary na kłamcę (najlepiej deport). Bowiem takie fałszywe kanalie NIE MAJĄ PRAWA przebywać na terytorium RP,sternik2

 9. Avatar
  dajaman :

  Wyrwane z kontekstu zdania, skąd my to znamy? Te kurwy ukraińskie jeszcze powinny przeprosić za swoją błazenadę. Zwyczajne prostactwo łapać ludzi za słówka wyrywając zdania z kontekstu tak by można było na siłę podciągnąć pod lewacką ideologię poprawności politycznej. Nie mamy normalnego rządu, bo w normalnym kraju takie zawiadomienie byłoby odrzucone i Ukraińcy karani za każdy przejaw banderyzmu, bo BANDERYZM TO NAZIZM! BANDERYZM to propagowanie nazizmu!

 10. Avatar
  devmarc :

  No i Polska powoli sie doigrała. W ciągu ostatnich 2 lat liczba zgłoszonych gwałtów wzrosła o 25% (statystki od 17 lat). Nigdy nie wzrosła rok-rocznie więcej niż o kilka procent. Po raz pierwszy w historii wykrywalność spadła poniżej 80% (o 7%). Jest to związane z tym, że sprawca jest nieznany, bo przeważnie są to znajomi, rodzina, dalsi znajomi. Powiedzcie co się zmieniło w przeciągu ostatnich 2 lat w Polsce, że liczba zgłoszonych gwałtów mogła wzrosnąć o 25%? W oczywisty sposób koreluje to z przemieszczającymi się hordami ukraińców po naszym kraju. Nierzadko z zachodniej updaliny wychowani od lat 90-tych w duchu faszystów.

 11. upadlina
  upadlina :

  nie ma wątpliwości, że winnymi tej całej kretyńskiej sytuacji w Polsce są marionetkowe władze naszego kraju i ich polityka wzgledem banderowskiej upadliny, ale należy pamiętać, komu te władze służą i czyje polecenia realizują !!……A są to polecenia od bandyty zza oceanu bez którego w ogóle nie byłoby problemu banderyzmu na upadlinie !!………..To korzeń tego całego zła, które wokół nas się dzieje !!

  • kojoto
   kojoto :

   strasznie płytka prowokacja – po pierwsze ukraiński szowinizm powstał dzięki wsparciu niemców, a i nie bez pomocy środowisk żydowskich będących przeciwnikami odradzającej się po I WŚ Polski. Po drugie – to ja myślałem, że przyczyną całego zła są ludzka chciwość, podłość i słabości, a do tego nieszczęśliwe zrządzenia losu. A tu rublowy troll nas oświecił – to „USA jest przyczyna całego zła” – czy teraz po zwycięstwie Trumpa też? Czy może wszelkie zło zniknęło już z powierzchni ziemi?

   • upadlina
    upadlina :

    bandero-uSSmański troll się zapieklił !!…….Jaka prowokacja półgłówku??………Ja wiem dzięki komu powstał banderyzm, ale gdy upadlina była w strefie wpływów Rosji banderyzm nie miał tam racji bytu !!……Po zamachu stanu w kijowie uSSmańskie marionetki reaktywowały na powrót banderyzm i ta prawda cię w oczy kole chachle !!………Czy ci sie to podoba, czy nie, uSSmmania jest dziś odpowiedzialna nie tylko za reaktywacje banderyzmu na upadlinie ale za większość rozpiździaju na świecie!!……..Każdy sobie z tego zdaje sprawę, ale ty palisz głupa i jak zwykle się ośmieszasz!!…….

     • upadlina
      upadlina :

      kim jesteś idioto??……..Podałeś swoje dane??……..Nie!!………Nie trzeba wchodzić na wikipedię, aby wiedzieć łajzo, kim jesteś!!………Obrzucasz obelgami ludzi walczących w Donbasie z banderowcami, bo są pro-rosyjscy!!………Przyjaźnisz się z żydo-bolszewickim kapusiem, który popiera banderowski reżim w kijowie!!……..Napadasz na Polaków na portalu mendo, bo uważają, że z Rosją trzeba żyć w zgodzie i nie dawać się prowokować przez uSSmańskie gnidy, które chcą szczuć Polaków na Rosjan i na odwrót !!………To robisz banderowski rzygu w myśl uchwały oun z 1990 roku: Uchwała Krajowego Prowidu OUN z 22 czerwca 1990 r.:
      FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990.
      /W.Poliszczuk „Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”- Toronto 1995 – str. 372-379/…………..
      Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…………Wasza fałszywa krytyka banderyzmu ma na celu zdobycie zaufania Polaków!!………Ale ty ku*asie chachłaty zostałeś już zdemaskowany, o czym powiedziało ci do tej pory sporo forumowiczów!!

     • kojoto
      kojoto :

      Po prostu podaj jakikolwiek fakt pokazujący, że jesteś w ogóle Polakiem – nie da się – nie dziwi mnie to Padlino świniołaka -Żaden Polak już ci nie wierzy – żałosny tchórzliwy prowokatorze. każdy prowokator, czy banderowski, czy kacapski będzie robił to co wy – wiedząc, że jest anonimowym zerem. Możesz pisać ludziom, że sa Marsjanami, a Poruta-Sylwunia i tak zawsze napisze „100/100”, za to Zefirek doda, że „piszesz bardzo mądrze” – naprawdę tępaki nie rozumiecie, że forumowicze to widzą?

     • upadlina
      upadlina :

      podać to ja ci mogę kopa, jak się nieopatrznie ze mną spotkasz chachle od tymy !!……Kim jesteś idioto??……..Podałeś swoje dane??……..Nie!!………Nie trzeba wchodzić na wikipedię, aby wiedzieć łajzo, kim jesteś!!………Obrzucasz obelgami ludzi walczących w Donbasie z banderowcami, bo są pro-rosyjscy!!………Przyjaźnisz się z żydo-bolszewickim kapusiem, który popiera banderowski reżim w kijowie!!……..Napadasz na Polaków na portalu mendo, bo uważają, że z Rosją trzeba żyć w zgodzie i nie dawać się prowokować przez uSSmańskie gnidy, które chcą szczuć Polaków na Rosjan i na odwrót !!………To robisz banderowski rzygu w myśl uchwały oun z 1990 roku: Uchwała Krajowego Prowidu OUN z 22 czerwca 1990 r.: FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990. /W.Poliszczuk „Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”- Toronto 1995 – str. 372-379/………….. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…………Wasza fałszywa krytyka banderyzmu ma na celu zdobycie zaufania Polaków!!………Ale ty ku*asie chachłaty zostałeś już zdemaskowany, o czym powiedziało ci do tej pory sporo forumowiczów!!

     • upadlina
      upadlina :

      głupia banderowska szmato!!………..Moja znajomość polskiej ortografii analfabeto chachłaty przeciwko twojemu analfabetyzmowi !!………..Starczy nieuku??………..Chociażby to!!………..podać to ja ci mogę kopa, jak się nieopatrznie ze mną spotkasz chachle !!…..kim jesteś idioto??……..Podałeś swoje dane??……..Nie!!………Nie trzeba wchodzić na wikipedię, aby wiedzieć łajzo, kim jesteś!!………Obrzucasz obelgami ludzi walczących w Donbasie z banderowcami, bo są pro-rosyjscy!!………Przyjaźnisz się z żydo-bolszewickim kapusiem, który popiera banderowski reżim w kijowie!!……..Napadasz na Polaków na portalu mendo, bo uważają, że z Rosją trzeba żyć w zgodzie i nie dawać się prowokować przez uSSmańskie gnidy, które chcą szczuć Polaków na Rosjan i na odwrót !!………To robisz banderowski rzygu w myśl uchwały oun z 1990 roku: Uchwała Krajowego Prowidu OUN z 22 czerwca 1990 r.: FRAGMENTY UCHWAŁY KRAJOWEGO PROWIDU ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) podjętej 22.VI.1990. /W.Poliszczuk „Gorzka prawda – zbrodniczość OUN-UPA”- Toronto 1995 – str. 372-379/………….. Przeciwstawiać się wszelkiemu zbliżeniu Polaków i Rosjan zarówno na Ukrainie jak i w Polsce, podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej…………Wasza fałszywa krytyka banderyzmu ma na celu zdobycie zaufania Polaków!!………Ale ty ku*asie chachłaty zostałeś już zdemaskowany, o czym powiedziało ci do tej pory sporo forumowiczów!!……

     • kojoto
      kojoto :

      Po prostu podaj jakikolwiek fakt pokazujący, że jesteś w ogóle Polakiem – nie możesz, żałosny tchórzliwy prowokatorze. każdy prowokator, czy banderowski, czy kacapski będzie robił to co wy – wiedząc, że jest anonimowym zerem. Możesz pisać ludziom, że sa Marsjanami, a Poruta-Sylwunia i tak zawsze napisze „100/100”, za to Zefirek doda, że „piszesz bardzo mądrze” – naprawdę tępaki nie rozumiecie, że forumowicze to widzą?

     • kojoto
      kojoto :

      Padlina doszedłeś już do dna. Nikt ci już nie wierzy moskiewski internetowy prowokatorze, zostaliście rublowe kurewki sami na mrozie 🙂 Odklejam ci się na twój spam, a ty to nazywasz szaleństwem… hehe – to czym jest twoje wklejanie od wielu miesięcy? Szaleńczą prowokacją?

     • kojoto
      kojoto :

      Nikt nie ma tyle czasu co zawodowe trolle jak Padlina, ale mimo wszystko fajnie jest zobaczyć jak łatwo ich doprowadzić do frustracji – i obnażyć pożałowania godne fantazje erotyczne i IQ pawiana – bo robią najgłupszy rodzaj trollingu, jaki możliwe. Rzucacie oskarżenia godne żydowskich UBeków z najmroczniejszych czeluści stalinizmu. Każdy kto napisze coś krytycznego o Rosji to banderowiec, pedofil i wróg klasowy 🙂

     • upadlina
      upadlina :

      frustracja, frustracja rzygu banderowski, pederasto !!…….To ty kumplujesz się ze zwyrolem żydo-bolszewickim sułkiem i pobierasz korepetycje: jak być maksymalnie anty-polskim !!…….Oskarżasz i wyzywasz od „ku*ew” każdego, kto widzi w dzisiejszej Rosji sojusznika przeciw banderyzmowi i uSSmańskiemu okupantowi !!……..Prawda boli pedałku, co??…..To nie tak miało być!!……..Hehehehehe!!………Za późno zboczku chachłaty !!

     • kojoto
      kojoto :

      To jeszcze kilka w pominiętych wątkach i to wszystko: Informuję Redakcje i forumowiczów (możecie odetchnąć z ulgą), że kończę już swój trwający tydzień, eksperyment polegający na zrobieniu tego co UPAdlina robi od roku wobec wszystkich interlokutorów, czyli odpowiadanie na każdy post bez wyjątku. Wprawdzie Redakcja niestety w dalszym ciągu nie objawiła swojego istnienia (czyżby rok temu zapomnieliście danych do logowania dla administratora 🙂 W każdym razie udało mi się zrealizować część zamierzonych celów. UPAdlina udowodnił (i z pewnością zaraz to potwierdzi) swoje szaleństwo, można się domyślać, że nie jest płatnym trollem, choć jego wpisy+nick+awatar to oczywista prowokacja (wcale nie antybanderowska), bo banderowców na tym forum prawie nie bywa, a to i dobrze. Za to zbiegiem okoliczności, kto inny wskazał na powiązanie kont Sylwia i Boruta ( http://www.kresy.pl/?forum/informacje-o-niepolskich-znakach-diakrytycznych,0,0,24277), co w połączeniu z moimi działaniami odniosło rewelacyjny skutek. Mianowicie z konta Boruta wysmażony został nieprawdopodobnie obrzydliwy paszkwil (wklejony w prawie każdym obecnym wątku, więc łatwo go znaleźć), który był/jest dalej kolportowany przez konto Sylwia i UPAdlina. Można zobaczyć dzięki temu jak zdesperowany jest ów użytkownik, gdyż udowodnił tym samym moją prawdomówność, o tym, że jestem Polakiem mieszkającym w Irlandii, i obnażył metody, którymi używając kont Sylwia i Boruta (a może i więcej) usiłuje zdyskredytować wszystkich forumowiczów wskazujących na jego znamienną pro-rosyjską postawę. Nie spodziewam się, że ta osoba opuści forum Kresy.pl, ale wreszcie stało się naprawdę jasne, kto jest kim. A to też duży duży sukces. Obawiałem się, że kont powiązanych z tym trollem jest więcej.

 12. Avatar
  pro_patria :

  Na szczęście dla nas motłoch banderowski jest sobą, czyli są butni, chamscy, ordynarni, pretensjonalni, agresywni, jawnie okazują nienawiść do wszystkiego, co polskie nawet w naszym kraju. Ostatecznie Polacy, nawet Ci przychylni dziczy nastawią się do nich skrajnie negatywnie, nie dadzą się oszukać. Obawiałem się, że upaińcy swoim zwyczajem będą podstępnie udawali nawróconych, pokajanych przyjaciół Polski, że będą grali na emocjach kartą biednych, poszkodowanych przez wojnę. Szczęśliwie dla nas okazują swoją prawdziwą, zbrodniczą naturę stepowego chama. Mam nadzieję, że obaj pozwani przez szmaciarzy z zuwp rozpętają medialną burzę, której nie da się pisiorom ukryć i zareaguje całe społeczeństwo. Nie przepada ono za motłochem: gdziekolweik czytam komentarze dotyczące dziczy są one skrajnie negatywne (nawet na takich prostackich portalach jak onet czy o2). Co zaś się tyczy dycyzji o zdjęciu z anteny programu Cejrowskiego Prze Radio Koszalin to jest HANIEBNA. Mieszkamy w dumnej Polsce czy w szmatławym banderlandzie ??

 13. Avatar
  scorpio :

  Problem gloryfikacji banderyzmu w Polsce mozna czesciowo rozwiazac poprzez podanie do podpisu dla wszystkich przebywajacych w Polsce Ukraincow deklaracji stwierdzajacej ze Bandera, UPA, OUN, SS Galizien byli ludobojcami i organizacjami faszystowskimi oraz ze na terenie Polski nie beda wpsierac i zajmowac sie wszelkimi tematami zwazanymi z banderyzmem. Jesli dana osoba nie bedzie przestrzegac zasad owej deklaracji lub nie podpisze jej bedzie to powodem do natychmastowej deportacji z Polski na UPAdline. Watpie aby tak sie stalo dopoki pro banderowskie partie polityczne w Polsce sa przy wladzy.

 14. Avatar
  costner :

  To jest najważniejsze zdanie: „Jeżeli mój brat jest gwałcicielem i rzeźnikiem, a ja przez dziesiątki lat, po tym jak dokonano rzezi wołyńskiej, twierdzę cały czas, że on jest bohaterem, to to mnie czyni rzeźnikiem i gwałcicielem”. Tłumacząc na prosty język Cejrowski powiedział: ukraincy w czasie wojny byli bandytami, a obecnie ci bandyci są na ukrainie uważani za bohaterów. Wniosek jest taki, że wina z bandytów przechodzi obecnie na teraz żyjących ukrainców, bo obecni ukraincy uważają ich za bohaterów. To jest czyste logicznie. W tej wypowiedzi nie ma sprzeczności. Tyma uważa, że Cejrowski go obraża, ale tak nie jest, bo tyma pisze tylko część prawdy. Wyrywa pół wypowiedzi, a resztę pomija, czyli nie mówi, dlaczego Cejrowski uważa ukrainców za bandytów. Gdyby tyma mówił całą prawdę: że ukraincy byli bandytami, że ukraincy czczą dalej bandytów, to nie miałby powodu do oskarżeń. Cejrowski łatwo się obroni, a sprawa się rozgłosi. Inna rzecz, że po co ukrainców przyjmować do Polski, skoro już raz się nie udało. Tylko, że sporo ukrainców przyjeżdża tu tylko zarobić, a nie politykować. Więc główna rzecz jest taka: kto stoi za tymą? ruscy? inne służby? niemieckie?

 15. Avatar
  costner :

  Jeszcze jedna rzecz: ta sprawa wytoczona przez tymę, to jest czysta prowokacja. Tzw. precedens, do wprowadzenie kultu banderyzmu w Polsce. tyma po prostu zmierza po pierwsze do tego, żeby nie wolno było mówić, w polskich mediach o zbrodniach ukrainców w czasie wojny i o kulcie bandytów na ukrainie obecnie, a po drugie zmierza do tego, żeby uprawomocnić, czyli drogą prawną zatwierdzić kult bandytów ukraińskich w Polsce.

 16. Avatar
  krok :

  Pan Wojtek słynie z niecenzuralności wypowiedzi, lecz obrażanie w mediach całej jakiejkolwiek nacji wg. Polskiego prawa jest przestępstwem, czy nam to się podoba, czy nie. Związek ukraińców w Polsce również jest od tego, by działać jeżeli pod ich adresem padają słowa obrazy. Tyma neguje ludobójstwo, za co gościa nie trawię, alew tym przypadku nie doszukiwał by się antypolskości, bo wg. polskiego prawa mają prawo w związku z tym, zawiadomić prokuraturę. Jak podał ( jax1 ) , ” nie wszyscy Ukraińcy byli rizunami ….. „.Moim zdaniem problem jest w braku równoważnych gestów Związku Polaków na ukrainie, oraz działań ukraińskich organów w przypadku antypolskich aktów, powiedział bym raczej, że władze wspierają antypolonizm, co nie raz tego dowiodły czynem i słowem. Gdy dochodzi do obrażania Polski, Polaków, tam naprawdę nie ma kto nas bronić. Zresztą ukraińskie prawo i temida nie należą do szczególnie reagujących na obrazy kogokolwiek. Ukraiński system prawny odstaje od reszty Europy.

  • Avatar
   zefir :

   Ale wszyscy Ukraińcy mają obowiązek czcić i gloryfikować ich rzeżników i gwałcicieli-takie jest upadlińskie prawo.Nie może być tam wyłomu,bo prawem usankcjonowana kara.To prawo upadlińskie wrzuca do jednego kotła „wszystkich Ukraińców”Biorąc ten aspekt pod uwagę Cejrowski nie popełnił żadnej „zbrodni”.

   • syotroll
    syotroll :

    Nie wszyscy, o ile pamiętam to obywatele Ukrainy, mieszkający w nieuznawanych „Republikach Ludowych”, nie są zmuszani przez miejscowe prawo do czczenia wrogiego Polsce banderyzmu, no chyba że coś przeoczyłem, panie kolego. Obywatele Ukrainy, zamieszkujący na de facto rosyjskim Krymie czy w obrębie Unii Europejskiej, również nie są do tego zmuszani, i mają wybór. Banderyzm jest gloryfikowany w celu eliminacji problemu protestów mniejszości na Ukrainie, w celu utrzymania fikcji jedności narodu ukraińskiego, poprzez eliminację (fizyczną) tych mniejszości.

 17. Avatar
  zan :

  Cejrowski pozwalał sobie na obelżywe teksty pod adresem Rosjan (że Polacy powinni do nich strzelać, bojkotowac literaturę itd.), ale wbrew temu co twierdzą reżimowcy i ich pożyteczni idioci w Polsce nie ma rosyjskiej agentury wpływu. Zatem ataki na Rosjan pozostały bezkarne. Jest natomiast rozbudowana agentura ukraińska i ona z każdym rokiem będzie stawała się coraz bezczelniejsza. Dedykuję ten komentarz lunatykom twierdzącym, że widzą np. na tym forum po równo trolli ukraińskich i rosyjskich. Szanowni lunatycy. Wiecie jak masowa jest znajomość polskiego u Ukraińców? Porównajcie to ze znajomością polskiego w Rosji. Praktycznie zero. tzw. „rosyjskie trolle” to wymysł propagandy Wyborczej i TVN majacy zatkać usta osobom krytykującym politykę zagraniczną III RP.

 18. Avatar
  krok :

  Porta Kresy powinien łączyć ludzi, interesujących się tematyką, odebranych nam Ziem Wschodnich. Mnie interesuje głównie Ukraina, bo tam moje korzenie sięgają. I to powinno nas głównie łączyć, a nie wypisywanie bzdur o ruskich agentach wychodzących z lodówek, gdziekolwiek oni są, a czytając i słuchając Polskie media, fora, w tym Kresy, mam wrażenie, że Polaków już nie ma, są tylko ruscy agenci. Skupmy sie lepiej nad tym co łączy, co możemy osiągnąć łącząc siły, by nasze postulaty były słyszalne, bo banderowcy jak sami widzimy w Polsce są coraz bardziej śmiali. Zakopmy mitycznych ruskich agentów, zostawmy ich interiom, GW, TVN, czy Macierewiczowi. To dla nich jedyne źródło szukania wroga, pożywka polityczna. Nikt póki co z nich nie zauważa, że Polacy chyba mają dosyć ciągłego szukania tych agentów u innych i w sobie. Słowa (kto nie skacze ten moskal), trafiają tylko do tych, co samej głowy używają tylko okazjonalnie, np do wbijania gwoździ.

  • syotroll
   syotroll :

   Powinien, ale co robić jeśli tematyka kresów „łączy” jedynie w tym znaczeniu że udzielają się tu forumowicze prorosyjscy, proukraińscy (jako tacy) i probanderowsko-antyrosyjscy mieniący się „proeuropejskimi”. Co poradzić, że staliśmy się pod tym względem Szwecją z 70-tych ubiegłego wieku, która w dobie nagonki na „ruskich agentów” (obecnie „ruskich trolli”), ignorowała całe pułki i brygady innych, głównie amerykańskich. Obecnie w Polsce jest tak samo amerykańscy lub ukraińscy patrioci z polskim obywatelstwem, próbują za wszelką cenę uchodzić za patriotów (niechby tam internetowych) polskich.

   • kojoto
    kojoto :

    Obojętne skąd pochodzą podżegacze, ale ich prowokacje są tu właśnie po to żeby dzielić, Czyli np. kiedy po pamiętnym wypłynięciu sprawy sowieckich pomników zostałem nazwany banderowcem, przez tzw. pro-rosyjsckich forumowiczów”, nie tylko ja zresztą, ale prawie każdy kto opowiedział się za wywaleniem tego gruzu z Polski. W istocie ci „forumowicze” to jeden troll – prosze sobie sprawdzić ( http://www.kresy.pl/?forum/informacje-o-niepolskich-znakach-diakrytycznych,0,0,24277) do którego dołączył może jeszcze jeden czy dwa (przez krótką chwile kilku skołowanych forumowiczów). Co proponujesz Krok? Czy w ramach „zgody i jedności” mam pozwolić na nazywanie mnie banderowcem tylko dlatego, że mam antysowieckie poglądy, a Rosji nie cenię bardziej niż Ukrainy? Atakowani są tez inni forumowicze i dzięki temu zaognieniu klaruje sie mniej więcej kto jest kim. Ja tym prowokatorom już nie odpuszczę. Szczególnie, że popełnili tez wyraźne antypolskie teksty.

 19. Avatar
  zefir :

  Boruta:Zachowuję dystans do wpisów Kojoto-to co wlatuje jednym uchem wylatuje drugim.Dzięki temu zachowuję świeżość i spostrzegawczość umysłową.Niczego nie chomikuję.Staram się reagować na bieżąco.Miałem kilka „wycieczek” do wyspy,na wyspy w związku z Kojotą,ale detali nie pamiętam.Ostatnia to związana z tym rymem „…matole ,siedzisz sobie w tym wyspiarskim grajdole”,ale to dość świeża sprawa,związana z publikacją „Rosja poza radą praw człowieka ONZ…”Mnie nic nie wiadomo o Kojoto,jego roli w Irlandii itp.Pozdrawiam

 20. kojoto
  kojoto :

  Padlina po prostu podaj jakikolwiek fakt pokazujący, że jesteś w ogóle Polakiem – nie możesz, bo jesteś internetowym tchórzliwym prowokatorem i jak sam napisałeś masz twardą dupę (to od kopania, czy posuwania?). Żaden Polak już ci nie wierzy – żałosny tchórzliwy prowokatorze. każdy prowokator, czy banderowski, czy kacapski będzie robił to co wy – wiedząc, że jest anonimowym zerem. Możesz pisać ludziom, że sa Marsjanami, a Poruta-Sylwunia i tak zawsze napisze „100/100”, za to Zefirek doda, że „piszesz bardzo mądrze” – naprawdę tępaki nie rozumiecie, że forumowicze to widzą?

 21. kojoto
  kojoto :

  Wreszcie moja reakcja na wasz trolling przyniosła jakieś konkretne rezultaty – załgany ruski prowokator zamieszcza różne dane personalne i jakieś zdjęcia. Jak już pisałem – praktykujecie wszystkie metody atakowania innych. Po tym można poznać post-sowiecka, czy neo-banderowska gnidę prowokatora.

 22. kojoto
  kojoto :

  Wreszcie moja reakcja na wasz trolling przyniosła jakieś konkretne rezultaty – załgany ruski prowokator zamieszcza różne dane personalne i jakieś zdjęcia. Jak już pisałem – praktykujecie wszystkie metody atakowania innych. Po tym można poznać post-sowiecka, czy neo-banderowska gnidę prowokatora.

  • kojoto
   kojoto :

   Boruta-Sylwunia ma racje, że to karygodna bezczelność, że Kojoto nie jest całkowicie anonimowy. Wprawdzie gdyby nawet był to i tak by był zboczeńcem, bo przecież czasem skrytykuje Rosję i rosyjskich trolli. To pewne, że na forum rosyjskich prowokatorów nigdy nie było, nie ma i nie będzie wcale, za to jest cała armia banderowskich wspieranych przez programistów pedofili… No ale na szczęście czuwa na forum tandetny tandem Poruta-Sylwunia http://www.kresy.pl/?forum/informacje-o-niepolskich-znakach-diakrytycznych,0,0,24277

   • upadlina
    upadlina :

    Nie łgaj pederasto !!………..Ty napadasz na mieszkańców Donbasu walczących z banderowskim ścierwem tylko dlatego, że są pro-rosyjscy !!…….Tego nie może znieść twój chachłaty umysł zboczony !!!!……….Coraz więcej forumowiczów odkrywa, kim kanalio jesteś i mówi ci to prosto w pysk buraku !!

    • kojoto
     kojoto :

     Nikt nie ma tyle czasu co zawodowe trolle jak Padlina, ale mimo wszystko fajnie jest zobaczyć jak łatwo ich doprowadzić do frustracji – i obnażyć pożałowania godne fantazje erotyczne i IQ pawiana – bo robią najgłupszy rodzaj trollingu, jaki możliwe. Rzucacie oskarżenia godne żydowskich UBeków z najmroczniejszych czeluści stalinizmu. Każdy kto napisze coś krytycznego o Rosji to banderowiec, pedofil i wróg klasowy 🙂

     • upadlina
      upadlina :

      frustracja, frustracja rzygu banderowski, pederasto !!…….To ty kumplujesz się ze zwyrolem żydo-bolszewickim sułkiem i pobierasz korepetycje: jak być maksymalnie anty-polskim !!…….Oskarżasz i wyzywasz od „ku*ew” każdego, kto widzi w dzisiejszej Rosji sojusznika przeciw banderyzmowi i uSSmańskiemu okupantowi !!……..Prawda boli pedałku, co??…..To nie tak miało być!!……..Hehehehehe!!………Za późno zboczku chachłaty !!

     • kojoto
      kojoto :

      Przykładowe wypowiedzi prowokatora „uPadlina” („spermę ilona na ryju”) o forumowicze Ilona z jednego tylko wątku: „UPAdlina: 20.11.2016 08:36 nigdy do ilona nie powiedziałem per „ku*wa” zboczeńcu !!……….Nigdy!!…………..” a zaraz po tem: „UPAdlina: 20.11.2016 08:47 ty przez tą spermę ilona na ryju to nie za wiele widzisz pedałku!!.” http://www.kresy.pl/?forum/na-ukrainie-odwolywane-sa-spektakle-polskich-artystow,0,0,24354

     • upadlina
      upadlina :

      i gdzie tu widzisz półgłówku wulgaryzmy??……Sperma to nie wulgaryzm i to słowo nie określa ilona, tylko mówi o „jego spermie”!!…….Mówienie o czyjejś spermie, czy ślinie nie jest niczym nagannym !!…..”Ku*wa” niesprowokowana rzucona w stronę kobiety jest i tylko ty to robisz na tym portalu !!……Odnoszę wrażenie, że na siłę próbujesz mi coś zarzucić, ale robisz to oczywiście nie posługując się inteligencją tylko inteligĘcją, więc wychodzi ci to żałośnie !!…….Żenada!!…….Burak, który nazywa kobiety bez ogródek „ku*wami” zwraca uwagę komuś na to, że użył określenia „sperma ilona”!!……Skończ z tą błazenadą !!

  • kojoto
   kojoto :

   Boruta-Sylwunia ma racje, że to karygodna bezczelność, że Kojoto nie jest całkowicie anonimowy. Wprawdzie gdyby nawet był to i tak by był zboczeńcem, bo przecież czasem skrytykuje Rosję i rosyjskich trolli. To pewne, że na forum rosyjskich prowokatorów nigdy nie było, nie ma i nie będzie wcale, za to jest cała armia banderowskich wspieranych przez programistów pedofili… No ale na szczęście czuwa na forum tandetny tandem Poruta-Sylwunia http://www.kresy.pl/?forum/informacje-o-niepolskich-znakach-diakrytycznych,0,0,24277

   • upadlina
    upadlina :

    Nie łgaj pederasto !!………..Ty napadasz na mieszkańców Donbasu walczących z banderowskim ścierwem tylko dlatego, że są pro-rosyjscy !!…….Tego nie może znieść twój chachłaty umysł zboczony !!!!……….Coraz więcej forumowiczów odkrywa, kim kanalio jesteś i mówi ci to prosto w pysk buraku !!

    • kojoto
     kojoto :

     Nikt nie ma tyle czasu co zawodowe trolle jak Padlina, ale mimo wszystko fajnie jest zobaczyć jak łatwo ich doprowadzić do frustracji – i obnażyć pożałowania godne fantazje erotyczne i IQ pawiana – bo robią najgłupszy rodzaj trollingu, jaki możliwe. Rzucacie oskarżenia godne żydowskich UBeków z najmroczniejszych czeluści stalinizmu. Każdy kto napisze coś krytycznego o Rosji to banderowiec, pedofil i wróg klasowy 🙂

     • upadlina
      upadlina :

      frustracja, frustracja rzygu banderowski, pederasto !!…….To ty kumplujesz się ze zwyrolem żydo-bolszewickim sułkiem i pobierasz korepetycje: jak być maksymalnie anty-polskim !!…….Oskarżasz i wyzywasz od „ku*ew” każdego, kto widzi w dzisiejszej Rosji sojusznika przeciw banderyzmowi i uSSmańskiemu okupantowi !!……..Prawda boli pedałku, co??…..To nie tak miało być!!……..Hehehehehe!!………Za późno zboczku chachłaty !!

     • kojoto
      kojoto :

      To jeszcze kilka w pominiętych wątkach i to wszystko: Informuję Redakcje i forumowiczów (możecie odetchnąć z ulgą), że kończę już swój trwający tydzień, eksperyment polegający na zrobieniu tego co UPAdlina robi od roku wobec wszystkich interlokutorów, czyli odpowiadanie na każdy post bez wyjątku. Wprawdzie Redakcja niestety w dalszym ciągu nie objawiła swojego istnienia (czyżby rok temu zapomnieliście danych do logowania dla administratora 🙂 W każdym razie udało mi się zrealizować część zamierzonych celów. UPAdlina udowodnił (i z pewnością zaraz to potwierdzi) swoje szaleństwo, można się domyślać, że nie jest płatnym trollem, choć jego wpisy+nick+awatar to oczywista prowokacja (wcale nie antybanderowska), bo banderowców na tym forum prawie nie bywa, a to i dobrze. Za to zbiegiem okoliczności, kto inny wskazał na powiązanie kont Sylwia i Boruta ( http://www.kresy.pl/?forum/informacje-o-niepolskich-znakach-diakrytycznych,0,0,24277), co w połączeniu z moimi działaniami odniosło rewelacyjny skutek. Mianowicie z konta Boruta wysmażony został nieprawdopodobnie obrzydliwy paszkwil (wklejony w prawie każdym obecnym wątku, więc łatwo go znaleźć), który był/jest dalej kolportowany przez konto Sylwia i UPAdlina. Można zobaczyć dzięki temu jak zdesperowany jest ów użytkownik, gdyż udowodnił tym samym moją prawdomówność, o tym, że jestem Polakiem mieszkającym w Irlandii, i obnażył metody, którymi używając kont Sylwia i Boruta (a może i więcej) usiłuje zdyskredytować wszystkich forumowiczów wskazujących na jego znamienną pro-rosyjską postawę. Nie spodziewam się, że ta osoba opuści forum Kresy.pl, ale wreszcie stało się naprawdę jasne, kto jest kim. A to też duży duży sukces. Obawiałem się, że kont powiązanych z tym trollem jest więcej.

 23. Avatar
  ilona :

  ILONA . Proszę wejść na profil użytkownika „kojoto” podany przez tego wcielonego diabła, bo tylko tak mogę nazwać tego ohydnego użytkownika „Borutę”a upowszechnianego przez równie ohydnego UPAdlinę . +++ http://shrap-drakers.pl/autorzy/kojoto/ +++ Jest tam zdjęcie pewnego wędkarza podpisującego się jako „kojoto” i szereg ciekawych i interesujących artykułów napisanych przez niego. NIE MA W TYCH ARTYKUŁACH ŻADNYCH BŁĘDÓW ORTOGRAFICZNYCH, które były tak charakterystyczne dla naszego użytkownika o tej samej nazwie (zwłaszcza we wcześniejszych postach). Są tam też wypowiedzi komentatorów zwracających się do niego po imieniu to znaczy MAĆKU ( dołączam zrzut ekranowy).W odpowiedziach MAĆKA też nie ma błędów.TO EWIDENTNIE NIE TA SAMA OSOBA- TO NIE TEN KOJOTO!!! +++++++ DOMARAD -Ahem, ahem … Chciałbym zwrócić uwagę, że rzeczona gra ma „Kojoto” tylko w nazwie. Na stronie twórców żaden „Kojoto” nie widnieje. Nie jest to nazwa zastrzeżona i najwyraźniej oznacza kojota w esperanto, którego wizerunek nomen omen widnieje na jednej z ilustracji na stronie [patrz: t-shirt]. Twórcy byli najwidoczniej świadomi tego znaczenia. Nie można na tej podstawie wysnuć wniosku, że forumowy Krzysztof J. [K.J. > K_Jot_ > trochę wysiłku przy wymyślaniu pseudo > Kojoto] maczał w tym palce. Poza tym, skoro gość zajmuje się hardwarem, wątpię żeby zajmował się programowaniem. Software’owcy i hardware’owcy to trochę inna mentalność i inna definicja „funu”. PS. Grzebanie w czyimś życiu prywatnym, tworzenie na tej podstawie oszczerczych teoryjek i wklejanie tego, gdzie popadnie, w wielu wątkach, bez jakiegokolwiek związku z tematem, uważam za posunięcie wybitnie nikczemne.

 24. Avatar
  sylwia :

  OSTRZEŻENIE do polskich patriotów. P. Domarad rzucił myśl o zarażeniu naszych komputerów wirusem (domarad: 18.11.2016 19:21). Nasi ukraińscy wrogowie mogli to już zrobić i mogą to zrobić. Ostrzegam Polaków, którzy mają lub mieli swój adres pocztowy podany na Kresach.pl by nie otwierali poczty elektronicznej od nieznanych nadawców lecz ją kasowali. Jeżeli w poczcie eletronicznej od znanych nadawców są internetowe odsyłacze lub obrazki, przed otwarciem ich należy uzyskać osobiste potwierdzenie od nadawców, że są istotnie autorami tej wiadomości. Bywa, że szkodnicy włamują się do konta poczty elektronicznej i przesyłają wirusy i konie trojańskie na adresy kontaktowe. Wirusy i konie trojańskie mogą być przesyłane w obrazkach; otwieranie ich instaluje je na komputerze. Używana jest do tego technika zwana steganografią. Polecam Polakom, którzy mieli lub mają swój adres poczty eletronicznej podany na tym forum aby na nowo zainstalowali swój system operacyjny, nie tylko Windows lecz nawet jeśli to jest MAC OS, Linux, Unix lub BCD. Nasi wrogowie chcą nam szkodzić na wszystkie sposoby. Praemonitus praemunitus.

  • kojoto
   kojoto :

   Dlatego lepiej nie klikać na linki które wkleja prowokator Boruta-Sylwunia, szczególnie te z ruskich domen internetowych. Nie tylko zresztą dlatego, że może byc tam złośliwe oprogramowanie, ale również dlatego, że są tam złośliwe antypolskie paszkwile. Np: na http://www.tygodnikprzeglad.pl/, który Sylwia wklejała nie raz – to obrzydliwy polakożerski portal znany np: ze szkalowania Żołnierzy Wyklętych. To ja juz wolę patriotów ze ZPP (jak MOPs, czy MR.Ciemniak), niż rosyjskich prowokatorów: http://www.kresy.pl/?forum/informacje-o-niepolskich-znakach-diakrytycznych,0,0,24277

   • upadlina
    upadlina :

    nie bredź rzygowino spedalona !!………..Nikt cię tu, jak widzisz, nie traktuje poważnie ani przyjacielsko !!……………Jesteś zwyrodniałym seksualnie burakiem, który niesprowokowany rzuca „ku*wami” do kobiet !!………….Swoją retoryką nadal brniesz w szambo, które sam sobie zgotowałeś !!………..Próbujesz odwracać uwagę Polaków od priorytetowej kwestii, którą jest to, że Polska pod okupacją żydo-uSSmanii była (i pewnie jest) przygotowywana na pośreddnią dla uSSmanii, ale bezpośrednią dla Polski wojnę z Rosją !!………W tym celu bredzisz ciągle o tematach typu: pomniki, żołnierze wyklęci itp, które to tematy w obecnej chwili są bez znaczenia, bo waży się „być albo nie być” dla Polski i Polaków!!………..Najważniejsze to nie dać sie wkręcić w tę wojnę, a ty wszo chachłata pedale judzisz celowo do nienawiści miedzy Polakami a Rosjanami w myśl uchwały oun z 1990 roku !!……….Jesteś już wszo zdemaskowana i „doceniona” !!……….Game over pedale !!

  • kojoto
   kojoto :

   Nikt nie ma tyle czasu co zawodowe trolle jak Padlina, ale mimo wszystko fajnie jest zobaczyć jak łatwo ich doprowadzić do frustracji – i obnażyć pożałowania godne fantazje erotyczne i IQ pawiana – bo robią najgłupszy rodzaj trollingu, jaki możliwe. Rzucacie oskarżenia godne żydowskich UBeków z najmroczniejszych czeluści stalinizmu. Każdy kto napisze coś krytycznego o Rosji to banderowiec, pedofil i wróg klasowy 🙂

   • upadlina
    upadlina :

    frustracja, frustracja rzygu banderowski, pederasto !!…….To ty kumplujesz się ze zwyrolem żydo-bolszewickim sułkiem i pobierasz korepetycje: jak być maksymalnie anty-polskim !!…….Oskarżasz i wyzywasz od „ku*ew” każdego, kto widzi w dzisiejszej Rosji sojusznika przeciw banderyzmowi i uSSmańskiemu okupantowi !!……..Prawda boli pedałku, co??…..To nie tak miało być!!……..Hehehehehe!!………Za późno zboczku chachłaty !!

    • kojoto
     kojoto :

     To jeszcze kilka w pominiętych wątkach i to wszystko: Informuję Redakcje i forumowiczów (możecie odetchnąć z ulgą), że kończę już swój trwający tydzień, eksperyment polegający na zrobieniu tego co UPAdlina robi od roku wobec wszystkich interlokutorów, czyli odpowiadanie na każdy post bez wyjątku. Wprawdzie Redakcja niestety w dalszym ciągu nie objawiła swojego istnienia (czyżby rok temu zapomnieliście danych do logowania dla administratora 🙂 W każdym razie udało mi się zrealizować część zamierzonych celów. UPAdlina udowodnił (i z pewnością zaraz to potwierdzi) swoje szaleństwo, można się domyślać, że nie jest płatnym trollem, choć jego wpisy+nick+awatar to oczywista prowokacja (wcale nie antybanderowska), bo banderowców na tym forum prawie nie bywa, a to i dobrze. Za to zbiegiem okoliczności, kto inny wskazał na powiązanie kont Sylwia i Boruta ( http://www.kresy.pl/?forum/informacje-o-niepolskich-znakach-diakrytycznych,0,0,24277), co w połączeniu z moimi działaniami odniosło rewelacyjny skutek. Mianowicie z konta Boruta wysmażony został nieprawdopodobnie obrzydliwy paszkwil (wklejony w prawie każdym obecnym wątku, więc łatwo go znaleźć), który był/jest dalej kolportowany przez konto Sylwia i UPAdlina. Można zobaczyć dzięki temu jak zdesperowany jest ów użytkownik, gdyż udowodnił tym samym moją prawdomówność, o tym, że jestem Polakiem mieszkającym w Irlandii, i obnażył metody, którymi używając kont Sylwia i Boruta (a może i więcej) usiłuje zdyskredytować wszystkich forumowiczów wskazujących na jego znamienną pro-rosyjską postawę. Nie spodziewam się, że ta osoba opuści forum Kresy.pl, ale wreszcie stało się naprawdę jasne, kto jest kim. A to też duży duży sukces. Obawiałem się, że kont powiązanych z tym trollem jest więcej.

   • kojoto
    kojoto :

    To jeszcze kilka w pominiętych wątkach i to wszystko: Informuję Redakcje i forumowiczów (możecie odetchnąć z ulgą), że kończę już swój trwający tydzień, eksperyment polegający na zrobieniu tego co UPAdlina robi od roku wobec wszystkich interlokutorów, czyli odpowiadanie na każdy post bez wyjątku. Wprawdzie Redakcja niestety w dalszym ciągu nie objawiła swojego istnienia (czyżby rok temu zapomnieliście danych do logowania dla administratora 🙂 W każdym razie udało mi się zrealizować część zamierzonych celów. UPAdlina udowodnił (i z pewnością zaraz to potwierdzi) swoje szaleństwo, można się domyślać, że nie jest płatnym trollem, choć jego wpisy+nick+awatar to oczywista prowokacja (wcale nie antybanderowska), bo banderowców na tym forum prawie nie bywa, a to i dobrze. Za to zbiegiem okoliczności, kto inny wskazał na powiązanie kont Sylwia i Boruta ( http://www.kresy.pl/?forum/informacje-o-niepolskich-znakach-diakrytycznych,0,0,24277), co w połączeniu z moimi działaniami odniosło rewelacyjny skutek. Mianowicie z konta Boruta wysmażony został nieprawdopodobnie obrzydliwy paszkwil (wklejony w prawie każdym obecnym wątku, więc łatwo go znaleźć), który był/jest dalej kolportowany przez konto Sylwia i UPAdlina. Można zobaczyć dzięki temu jak zdesperowany jest ów użytkownik, gdyż udowodnił tym samym moją prawdomówność, o tym, że jestem Polakiem mieszkającym w Irlandii, i obnażył metody, którymi używając kont Sylwia i Boruta (a może i więcej) usiłuje zdyskredytować wszystkich forumowiczów wskazujących na jego znamienną pro-rosyjską postawę. Nie spodziewam się, że ta osoba opuści forum Kresy.pl, ale wreszcie stało się naprawdę jasne, kto jest kim. A to też duży duży sukces. Obawiałem się, że kont powiązanych z tym trollem jest więcej.