„Firmy prowadzone przez zagranicznych inwestorów muszą sprzedać lub przekazać 51 procent swoich udziałów czarnym rdzennym mieszkańcom Zimbabwe. W przeciwnym wypadku ich firmy będą zamykane” – powiedział członek rządu Zimbabwe Patrick Zhuwao

Już od 2008 roku weszła w życie ustawa, która pozwalała na kontrolowanie i przejmowanie firm należących do białych mieszkańców Zimbabwe. Teraz minister nacjonalizacji gospodarki Patrick Zhuwao zapowiedział, że osoby nie będące “rdzennymi mieszkańcami Zimbawbe” będą musiały sprzedać lub oddać ponad połowę udziałów w wszystkich posiadany firmach. W razie odmowy całość zostanie znacjonalizowana. Ustawa będzie dotyczyć wszystkich firm działających na terenie kraju, w tym wydobywczych, przynoszących największe zyski kopalni chromu i platyny.

Minister powiedział: “Jeżeli biali osadnicy mogli sobie wziąć od nas ziemię bez płacenia, to my możemy postąpić w podobny sposób w stosunku do nich. Zabrać im ziemię i im nie płacić.”

kresy.pl / wmeritum.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. kojoto
    kojoto :

    Szybko się dowiemy kto jest posiadaczem firm wydobywczych w tym kraju – jeśli miejscowi biali – nie stanie się nic, jeśli żydzi, zaraz zareaguje ONZ, NATO, USA i pan Zhuwao skończy jak Kadafi.