„Jesteśmy głęboko w… ciemnym lesie, gdzie wszyscy się na nas wypięli i uznali nas za irracjonalnych idiotów. (…) Najpierw się puszymy, że nie oddamy ani guzika, potem nam zabierają całe gacie, na koniec się pocieszamy, że im pokazaliśmy. (…) I teraz fala pisowskiego pocieszania i wyparcia”.

Komentując działania rządu PiS podczas szczytu UE w kontekście wyboru szefa Rady Europejskiej, publicysta Rafał Ziemkiewicz stwierdził: to pisowski odpowiednik ciamajdanu.Dodał, że w ten sposób udało się „zrobić wielką radość PO, która od wczoraj przeżywa nieustający orgazm”.

Przeczytaj: PO zapowiedziało wniosek o wotum nieufności dla rządu w przyszłym tygodniu

Odnosząc się do retoryki rządu po widowiskowej klęsce jego strategii, wedle której dobrze się stało, że obnażono prawdziwe oblicze Unii Europejskiej, Ziemkiewicz stwierdził, że coś w tym zapewne jest i zapewne pomoże to niektórym politykom. Jak np. liderce Frontu Narodowego, Marine Le Pen. Pytał jednak, dlaczego to Polska „musiała być tym, który pójdzie za to na wariata”.

– Polityka odpowiada na dwa pytania: co nam możesz zrobić i co nam możesz dać– mówił Ziemkiewicz, którego zdaniem, jeśli się mocno wychodzi się z oczekiwaniami nie mogąc nic zrobić, to nie ma to większego sensu.

– Cała ta afera sprawiła tyle, że nagle Tusk stał się bardzo ważny w oczach Polaków i Zachodu. Stoczono o niego jakąś walkę, której 90 proc. na Zachodzie w ogóle nie rozumie –podkreślał Ziemkiewicz.

– Jesteśmy głęboko w… ciemnym lesie, gdzie wszyscy się na nas wypięli i uznali nas za irracjonalnych idiotów –ocenił. W jego ocenie, polski rząd powinien był jasno powiedzieć, że będzie postępował inaczej niż PO i nie będzie walczył przeciwko Polakowi. Tym bardziej w kontekście tego rodzaju funkcji.

– Ale nie, my najpierw się puszymy, że nie oddamy ani guzika, potem nam zabierają całe gacie, na koniec się pocieszamy, że im pokazaliśmy. (…) I teraz fala pisowskiego pocieszania i wyparcia –mówił Ziemkiewicz, nawiązując do swego wcześniejszego wpisu na Twitterze:

Polski algorytm: najpierw sie puszymy, że nie oddamy ani guzika, potem nam zabierają całe gacie, na koniec sie pocieszamy, że im pokazaliśmy

PRZECZYTAJ: Waszczykowski po szczycie UE: Zderzyliśmy się z dużą dozą nielojalności i kłamstwa

Ziemkiewicz stwierdził również, że cały KOD i Nowoczesna mogą być nieskuteczne, ale wystarczy zostawić PiS-owi wolną rękę, to sam uderzy się nią w czoło.

Czytaj również:

Dialog brukselski. Szydło: Mamy zasady. Hollande: A my fundusze strukturalne

Riposta Szydło na szantaż Hollande’a: nie mogę tego traktować poważnie – on ma 4 proc. poparcia

Dorzeczy.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  donald :

  Ambergold-byc moze to Tusk stal za ambergold? Jako urzednik UE wtracal sie w wewnetrzne sprawy Polski-juz to samo powinno wystarczyc by na niego nie glosowac.

  UE europejska jest jak panstwo feudalne gdzie pan rzadzi ( Niemcy) a chlopstwo ma sluchac i tak np. pan moglby zbrzuchacic np mame pana Ziemkiewicz a pan Ziemkiewicz by „nie byc w ciemnej dziurze” moglby panu feudalnemu za to podziekowac ( by jak najbardziej politycznie to wykorzystac).

  Polska zachowala sie dumnie i prawidlowo. Tusk zaslugiwal co najwyzej na wiezienie a nie na druga kadencje. Fakt poparcia przez 27 krajow Tuska pokazuje slabosc i moralna zgnilizne panujaca wsrod strukturach UE i krajow bedacych jej czlonkami

 2. malkontent
  malkontent :

  Beata Szydło kukiełka z broszką od teraz powinna nazywać się Broszka Sicińska na cześć polskiego szlachcica = warchoła , który po raz pierwszy zerwał sejm stosując liberum veto . Rzecz działa się 9.03.1652 roku – jaka charakterystyczna data 9.03 !!!!!!!!! Europa nie kupiła polskiego patentu liberum veto na zrywanie obrad i pognała idiotów i warchołów rozdając im kilka kopniaków na pożegnanie . Pisdzielcy to fanatycy którzy zrobią każdą podłość Polsce i Polakom bo to najeźdźca i okupant. Pozornie niby nic się nie stało ale konsekwencje są daleko idące, nikt w Europie nie będzie chciał z polskim rządem w jakichkolwiek sprawach współpracować, bo kto może poważnie traktować wariata, fanatyka i warchoła . Jest jeden sukces warchoła nr1 zwanego ajatollahem dokonał tego czego innym się nie udało Europa idealnie zgodna , wszyscy jak jedn mąż zagłosowali razem , to sukces tego kaprawego indywiduum , tylko dlaczego musiała przegrać Polska :-((((

  • Avatar
   donald :

   Jezeli wiekszosc ludzi ktorzy zainwestowali a Ambergold poprze Tuska to i ja go popre. Dla mnie Donalda Tuska miejsce powinno byc w wiezieniu-jezeli wiekszosc ludzi zrobionych przez krytych przez Donalda tuska szefow Ambergold uwaza inaczej to i ja zmienie zdanie. Polska postapila prawidlowo.
   Moge byc dumny jako Polak z postawy rzadu polskiego w sprawie Tuska.

  • Avatar
   donald :

   Jezeli wiekszosc ludzi ktorzy zainwestowali a Ambergold poprze Tuska to i ja go popre. Dla mnie Donalda Tuska miejsce powinno byc w wiezieniu-jezeli wiekszosc ludzi zrobionych przez krytych przez Donalda tuska szefow Ambergold uwaza inaczej to i ja zmienie zdanie. Polska postapila prawidlowo.
   Moge byc dumny jako Polak z postawy rzadu polskiego w sprawie Tuska.

 3. Avatar
  mop :

  Plackiem leżąca pod niemieckim butem Unia Europejska ponownie wybrała Donalda Franciszka Tuska na szefa Rady Europejskiej.
  Różnie można na ten wybór patrzeć, dla jednych będzie to wielki sukces, dla innych wielka porażka, ale sprawa jest prosta – UE pokazała swe prawdziwe oblicze.
  Albowiem – czy można wybierać gościa z danego kraju, który nie jest kandydatem tego kraju?
  Jak widać – można.
  Ale to tylko w Unii!
  (Tu pojawiają się wątpliwości, czy ten „wybór” był zgodny z „unijnym prawem”, ale to szczegół – w końcu go wybrali, nie?).
  Oczywistą oczywistością jest, że tzw. „polska opozycja totalna” spowoduje wzrost konsumpcji napojów wyskokowych – tu wątpliwości nie ma, wódka czysta to podstawa rewolucji!
  Choć podobnież jej „wierchuszka” popija już whisky z colą!
  Oczywistą oczywistością jest, że wybór Donalda Tuska, kandydata Niemiec, pomimo wystawienia kandydata Polski Saryusz-Wolskiego, to policzek nie tylko dla Polski – całe to unijne bractwo (o polskim totalitarnym to nawet wspominać nie warto!), tak głosując, założyło na swe wątłe, proniemieckie szyjki gruby powróz – udowodnili bowiem, że wola Niemiec jest święta.
  A Unia Europejska, w której „wola Niemiec jest święta”, to Unia Śmierci.
  Ale nic to, jak mawiał „Mały Rycerz” – wbrew wszelkim opiniom polskiego i europejskiego lewactwa, Polska już wygrała – bo dała do myślenia tym 27, przepraszam za wyrażenie, członkom (PENISOM)!
  Albowiem, wcześniej, lub później, dotrze do nich to – może to proniemieckie myślenie nie jest wcale dla nas wszystkich takie dobre?
  A odpowiedź jest prosta jak drut przecież – na pewno nie jest.
  I tu chwała polskiemu rządowi i pani Premier – tak trzymać!
  Najdalej za roczek jakiś ci wielcy „europejscy panowie” przyjdą do nas na kolanach, popłakując rzęsiście – mieliście rację!
  Albowiem w tym „roczku” właśnie odbędą się wybory w takiej Holandii choćby, w takiej Francji, co ważne, i w takich Niemczech, co bardzo ważne – i wtedy okaże się, że Polska, ta Polska przez PiS rządzona, a tak teraz „europejsko walona”, odpowiednio wcześnie „wyczuła blusa”!
  Pytanie wtedy będzie tylko jedno, tej Europy Wielkiej – czy to nie za późno?
  A my, jak zwykle (Sobieski!), odpowiemy – jeszcze nie!
  Pod warunkiem, oczywiście, że zmądrzejecie.
  A na rozum podobno nigdy nie jest za późno!
  Tak – Europa jest na granicy samounicestwienia.
  Ale czy zmądrzeje?
  Wyrazić należy nadzieję, że tak.
  Albowiem – z każdym dniem coraz bardziej będzie oczywiste, że dotychczasowa polityka UE to polityka prowadząca wprost do jej grobu.
  A strumień polskiej nowej polityki wciąż płynie!