Powołano nowego Konsula Generalnego RP we Lwowie

Odbierając nominację nowy konsul podkreślił szczególne znaczenie Lwowa dla Polaków. Dodał, że to bardzo ważne miejsce również dla współczesnej Ukrainy.

Nowym Konsulem Generalnym RP we Lwowie został Rafał Wolski. Wiceminister Jan Dziedziczak wręczył mu nominację po tym, jak w czwartek sejmowa komisja łączności z Polakami za granicą jednogłośnie opowiedziała się za kandydaturą Wolskiego.

Odbierając nominację Wolski podkreślił szczególne znaczenie Lwowa dla Polaków. Dodał, że „to bardzo ważne miejsce również dla współczesnej Ukrainy. Drugi po Kijowie ośrodek intelektualny i polityczny naszego bezpośredniego, największego wschodniego sąsiada. Miasto, które jest bardzo ważnym ośrodkiem, gdzie mieszka dużo przedstawicieli mniejszości polskiej”. Za swoje priorytety uznał „właściwe reprezentowanie państwa polskiego” oraz „kształtowanie i umacnianie pozytywnego wizerunku Polski i jej służby konsularnej na Ukrainie”. Zadeklarował dążenie do podtrzymywania i wykorzystywania dobrych kontaktów z lokalnymi instytucjami, wspieranie polskiej aktywności gospodarczej w regionie oraz współpracy transgranicznej i regionalnej.

Rafał Wolski jest doświadczonym dyplomatą – w 2006 roku był radcą, kierownikiem wydziału ekonomicznego w Konsulacie Generalnym RP w Monachium. Od 2010 r. pracował jako kierownik wydziału konsularnego Ambasady RP w Kijowie. Ma 49 lat, jest magistrem historii, włada czterema językami – niemieckim, rosyjskim, ukraińskim i angielskim.

ZOBACZ TAKŻE: Napis „Nasza ziemia” i czerwona farba na budynku Konsulatu RP we Lwowie [+FOTO]

dzieje.pl / Kurier Galicyjski
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz