Zdewastowano zabytkową katedrę w Płocku. Na murze pojawiło się hasło „Piekło kobiet”

Na murze zabytkowej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Płocku pojawiło się hasło „Piekło kobiet”. Miejscowy proboszcz zgłosił sprawę policji.

Na murze połockiej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny namalowano sprayem hasło „Piekło Kobiet”. Sprawa trafiła na policję. „Mamy dokumentację do tej sprawy. Prowadzimy czynności” – oświadczyła w poniedziałek Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Podkreśliła, że jest zbyt wcześnie żeby informować o szczegółach dotyczących potencjalnych podejrzanych. Podkreśliła, że zawiadomienie w omawianej sprawie złożył ks. kanonik Stefan Cegłowski – podała w poniedziałek Polska Agencja Prasowa (PAP).

„Informację o napisie: 'piekło kobiet’ na murze katedry otrzymałem w niedzielę rano, zatem mógł on zostać umieszczony być może w sobotę w nocy. Złożyłem zgłoszenie na policję. Teraz pozostaje kwestia ustaleń z konserwatorem na temat usunięcia tego napisu” – powiedział ks. Cegłowski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Gdyby zgłosili się twórcy tego napisu, jestem gotów z nimi porozmawiać, wycofać skargę na policji, oczywiście o ile rozmowa ta przyniosłaby jakiś owoc, wyrażenie żalu i zadośćuczynienie” – dodał proboszcz.

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Płocku została wybudowana przez biskupa Aleksandra z Malonne w latach 1130-44. Jest jedną z pięciu najstarszych świątyń w kraju i jedną z trzech, w których spoczywają dawni władcy Polski. Jest ona największą nekropolią Piastów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na czwartkowym posiedzeniu Trybunał Konstytucyjny obradujący w pełnym składzie uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dopuszczające tzw. aborcję eugeniczną.

Zgodnie z wyrokiem, od którego zdania odrębne złożyli sędziowie Piotr Pszczółkowski i Leon Kieres, niezgodny z konstytucją jest artykuł ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, który dopuszczał aborcję w wypadku podejrzenia ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby nienarodzonego dziecka.

Wyrok Trybunału wywołał protesty środowisk proaborcyjnych, w czasie których, zwłaszcza w niedzielę, doszło do wielu aktów profanacji w świątyniach.

Zobacz także: „Wypier…ać”, „Jeb… PiS”, „Precz z Kościołem” – kolejne protesty przeciwko decyzji TK ws. aborcji eugenicznej [+VIDEO/+FOTO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W poniedziałek Młodzież Wszechpolska ogłosiła powstanie „Samoobrony Wiernych”.

„Jako Młodzież Wszechpolska, w momencie gdy dowiedzieliśmy o planach profanacji świątyń, momentalnie, zawiązaliśmy ‚Samoobronę Wiernych’, która działa w całej Polsce” – oświadczył w poniedziałek prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski. „Niech rozkwita sto kwiatów” – dodał.

pap / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz