Wobec Libańczyka powiązanego z ISIS, który planował zamachy terrorystyczne, nie zostanie wszczęte śledztwo, gdyż zebrane materiały dowodowe nie pozwalają na postawienie mu zarzutów – podaje RMF FM. Ma zostać wydalony z Polski.

Jak informowaliśmy wcześniej, w poniedziałek podano, że w miniony czwartek wspólne działania Straży Granicznej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pozwoliły na zatrzymanie obywatela Libanu, którego działalność stanowiła realne zagrożenie o charakterze terrorystycznym. Na podstawie decyzji sądu Libańczyk trafił do do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców w Białymstoku.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Według ustaleń reportera RMF FM, Libańczyk nie usłyszy jednak zarzutów. Nie wszczęto wobec niego śledztwa, a jedynie postępowanie administracyjne. Poinformowano, że rozpoczęła się już procedura wydalenia go z Polski do Libanu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Mężczyzna ten miał powiązania z ISIS i planował zorganizowanie na terenie Polski i innych krajów UE siatki, mającej na celu przeprowadzenie zamachów terrorystycznych w państwach Europy Zachodniej. Wspierał również finansowo członków tzw. państwa islamskiego pozostających w Syrii, a z częścią takich osób miał powiązania rodzinne. Później w mediach pojawiła się informacja, że został zatrzymany w Poznaniu.

Jak twierdzi RMF FM, „materiały zebrane przeciwko cudzoziemcowi nie pozwalały na postawienie mu zarzutów”. Ponieważ jednak polski służby oceniły, że stanowi on zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego Polski i Polaków, zostanie wydalony z kraju.

rmf24.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz