W niemieckim mieście położonym na południowym-zachodzie kraju doszło w nocy zamieszek i grabieży, a kilku policjantów zostało rannych, po gdy setki ludzi zabrały się do centrum miasta. „Sytuacja jest całkowicie poza kontrolą”, przekazała policja w czasie zajść – donosi Deutsche Welle.

Wcześnie rano w niedzielę doszło do zamieszek w Stuttgarcie, w wyniku których rannych zostało kilku policjantów. Dochodziło także do przypadków grabieży i wandalizmu. Dziesiątki małych grup ludzi rzucało kamieniami w policjantów i wybijało witryny sklepowe.

Kilku funkcjonariuszy policji zostało rannych w wyniku zamieszek i rabunków dokonano w niemieckim mieście Stuttgart wcześnie w niedzielę rano. Dziesiątki małych grup ludzi w centrum miasta rzucały kamieniami w władze i wybijało witryny sklepowe.

„Sytuacja jest całkowicie poza kontrolą”, powiedział rzecznik policji. „Rozwija się w prawdziwe zamieszki” – dodał rozmawiając z mediami tuż po północy.

Krótko po trzeciej nad ranem sytuacja się uspokoiła.

[kresy casual]

CZYTAJ TAKŻE: Katolicki święty, autor słów hymnu USA, generał Unii, autor „Don Kichota” – ich pomniki zostały zniszczone w San Francisco [+WIDEO]

Władze podały, że w zamieszkach, które miały miejsce w centralnej dzielnicy handlowej Stuttgartu i trwały kilka godzin, uczestniczyło kilkaset osób.

Policja początkowo nie była w stanie udzielić żadnych dodatkowych informacji o charakterze zamieszek.

Kilka firm i pojazdów zostało uszkodzonych w mieście, które jest stolicą niemieckiego kraju związkowego Badenia-Wirtembergia.

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że protesty to odpowiedź na wcześniejsze manifestacje Kurdów w mieście.

Około 200 kurdyjskich demonstrantów protestowało w sobotnie popołudnie i wieczorem w centrum Stuttgartu przeciwko niedawnym działaniom zbrojnym Turcji przeciwko im ziomkom w Iraku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: WSJ: Rasistowska policja w USA? Garść faktów

Marsz protestacyjny w towarzystwie ogromnych sił policyjnych przeszedł z Lautenschlagerstraße przez Rotebühlplatz, Eberhardtstraße i Marktplatz do Karlsplatz, gdzie zgromadzenie ostatecznie się rozwiązało.

Według policji nie było żadnych poważnych incydentów. – Ogólnie rzecz biorąc, demonstracja była cicha i spokojna – powiedział rzecznik policji.

Kresy.pl / dw.com

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz