W wyniku zamachu na kościół zginęło 10 osób.

Celem ataku był kościół Mar Mina na południowych przedmieściach Kairu. Zamachowiec otworzył ogień na zewnątrz kościoła, a następnie chciał wedrzeć się do środka, ale został zabity przez policjantów. Egipskie media informują, że zamachowców było dwóch, a zabity zamachowiec miał na sobie pas z materiałami wybuchowymi oraz że w pobliżu kościoła podłożono dwie bomby, które zostały rozbrojone.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6374 PLN    (28.97%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Przed koptyjskimi świętami Bożego Narodzenia, które są obchodzone 7 stycznia, w pobliżu chrześcijańskich świątyń w Egipcie rozmieszczono dodatkowe patrole policyjne. Przed niektórymi dużymi kościołami rozstawiono nawet wykrywacze metalu.

Jest to kolejny atak na chrześcijańską mniejszość w Egipcie. 22 grudnia tłum muzułmanów zaatakował chrześcijańską świątynię w egipskiej prowincji Giza, ok. 100 km na południe od Kairu. Według komunikatu wydanego przez arcybiskupstwo w Atfih tłum liczący setki osób wtargnął do położonej pod Atfih świątyni, nawołując do zburzenia budynku. „Muzułmanie zniszczyli to, co było w środku, po czym zaatakowali obecnych tam chrześcijan” – podało arcybiskupstwo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Egipt: najbardziej krwawy zamach w historii kraju. W meczecie zabito co najmniej 235 osób [+FOTO]

Kresy.pl / PAP

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz