Rzeczniczka Kremla, Maria Zacharowa, poinformowała w ubiegłym tygodniu na briefingu prasowym, że dostawy rosyjskiego gazu skroplonego trafiają rownież do Stanów Zjednoczonych.

Podczas briefingu dla dziennikarzy, Zacharowa zauważyła, że „Co ciekawe, przy całym tym widocznym, publicznym przepływie negatywnej retoryki [w kierunku Moskwy] z Waszyngtonu, rosyjski skroplony gaz ziemny jest z powodzeniem dostarczany do USA. Ostatnio co najmniej trzy tankowce ze skroplonym gazem ziemnym z pola gazowego Jamał LNG na pokładzie dotarły do wybrzeża Stanów Zjednoczonych.”

Portal Russia Business Today przypomina, że nie są to pierwsze dostawy rosyjskiego LNG do USA. „W styczniu tego roku, zaledwie miesiąc po rozpoczęciu działalności przez Jamał, do Bostonu przybył tankowiec Gaselys przewożący pierwszy LNG wyprodukowany przez Jamał” – informuje portal.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jamał jest w większości własnością rosyjskiej firmy Novatek, największego niezależnego producent gazu ziemnego w Rosji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Paradise Papers: LNG z Rosji trafia do Europy na statkach z USA

Rosyjski portal podkreśla, ż „Przybycie ładunków z Jamału do USA następuje w momencie, gdy Amerykanie chcą sprzedać więcej swoich rosnących dostaw LNG na rynku europejskim, aby pomóc Europie zmniejszyć zależność od rosyjskiego giganta gazowego Gazpromu, który kontroluje około jedną trzecią wszystkich dostaw europejskiego gazu.”

kresy.pl / russian business today

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    greg :

    Kluczem jest cena tego gazu via USA. Jesli jest rzeczywiście o 20% niższa od tego pawlakowego z rurociagu, a w razie przerw w dostawie do USA przez RF skroplonego, amerykanie ubezpieczają dostawy i gwarantują swoj, to jeszcze nie jest żle. Natomiast, jeśli pisiate usluzne dla jankesow, żydów i banderowców, impotentne łajzy łżą – TO JEST GRUBSZA AFERA.