Sąd Apelacyjny w Białymstoku skazał w środę na 12 lat więzienia Tunezyjczyka, oskarżonego o zabójstwo 21-latka k. baru z kebabem w Ełku. Sąd odwoławczy karę utrzymał lecz stwierdził, że sprawca działał z zamiarem nie bezpośrednim, a ewentualnym zabójstwa – poinformowała w środę Polska Agencja Prasowa (PAP).

Orzeczenie sadu jest prawomocne.

Zobacz także: Ełk: Zarzut zabójstwa dla Tunezyjczyka

Skazany był kucharzem w barze w Ełku, gdzie w noc sylwestrową 2016/2017 doszło do awantury. Z baru wybiegł młody mężczyzna, zabierając dwie butelki napojów bez płacenia. Ścigać go zaczęli Tunezyjczyk oraz właściciel lokalu (Algierczyk). Dogonili 21 – latka. Doszło wówczas do szarpaniny, podczas której chłopak został ugodzony nożem. Zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Właściciel lokalu oskarżony został o udział w bójce oraz nieudzielenie rannemu pomocy. Dobrowolnie poddał się karze roku więzienia w zawieszeniu.

Zobacz także: Młodzież Wszechpolska zapowiada pikiety i manifestacje ws. zabójstwa w Ełku

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Tunezyjczyk został oskarżony o zabójstwo oraz udział w bójce z użyciem noża. Przez okres całego postępowania nie przyznał się do dokonania zarzucanych mu czynów. Sąd Okręgowy w Suwałkach skazał go w czerwcu 2019 roku na 12 lat więzienia. Orzekł ponadto, że skazany ma zapłacić matce i siostrze ofiary, które miały w sprawie status oskarżycielek posiłkowych, łącznie 70 tys. zł zadośćuczynienia.

Obrońca skazanego wnioskował w odwołaniu o uniewinnienie, ewentualnie uchylenie wyroku i zwrot sprawy do pierwszej instancji lub o łagodniejszą karę. Pełnomocnik rodziny zmarłego także złożył apelację. Chciał dla sprawcy kary 25 lat więzienia.

Zobacz także: W Ełku nadal niespokojnie

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

wnp.pl / pap / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz