Według brukselskiej korespondentki RMF FM, tym razem Komisja Europejska obcięła Polsce 42 mln euro, z tytułu niezapłaconych kar za niezlikwidowanie Izby Dyscyplinarnej SN. „Polska bezpowrotnie straciła już 111 mln euro”.

Jak poinformowało w piątek radio RMF FM, Komisja Europejska ponownie potrąciła Polsce pieniądze, z tytułu niezapłaconych kar w wysokości miliona euro dziennie za nierespektowanie wyroku TSUE, nakazującego likwidację Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Według brukselskiej korespondentki radia, tym razem KE obcięła Polsce 42 mln euro. Przelewy dla Polski zostały potrącone w minioną środę, tj. 18 maja br.

Według brytyjskiego wywiadu Rosjanie skierowali swoje nowoczesne bojowe wozy wsparcia do ataku na Siewierodonieck.

Informacje o doniesieniach wywiadu opublikowało w niedzielę rano na Twitterze brytyjskie Ministerstwo Obrony. Według nich Rosjanie posiadają tylko jedną operatywną kompanię ciężkich bojowych wozów wsparcia "Terminator". Oddział ten znajduje się na Ukrainie i został skierowany do zgrupowania, które prowadzi ataki na miasto Siewierodonieck w obwodzie ługańskim.

Gazprom nie zapłacił Ukrainie za tranzyt swojego gazu. Szef ukraińskiego Naftogazu zapowiedział, że firma pozwie Gazprom do sądu.

Szef Naftogazu Juri Witrenko przekazał w piątek, że firma nie dostała od Gazpromu zapłaty za tranzyt gazu do Europy za maj. Zapowiedział, że sprawa trafi do arbitrażu.

"Nie otrzymaliśmy pieniędzy na kolejny miesiąc" - podkreślił Witrenko, cytowany przez nadawcę Suspline.

21 maja rozpocznie się nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. W 32 miejscowościach w Polsce, odbędą się pikniki wojskowe pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”. (więcej…)

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Liz Truss skrytykowała prezydenta Francji Emmanuela Macrona za proponowanie, aby Putin nie został "poniżony". (więcej…)

Jak co roku Komisja Europejska opublikowała tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości. Ma w ilościowy i porównywalny sposób pokazywać sytuację systemów wymiaru sprawiedliwości w 27 państwach Unii Europejskiej.

Skuteczność sądownictwa mierzona jest w tym przypadku przede wszystkim długością postępowania.

Pomóż nam dziś utrzymać nasze pozycje! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 70 PLN.
Załoga fortu Kresy.pl
9%