W sieci pojawiło się nagranie ze śmigłowca, który ostrzelał rakietami osoby obserwujące ćwiczenia Zapad-2017. Według rosyjskiego wojska, powodem była awaria systemów celowniczych.

Jak informowaliśmy wcześniej, w trakcie manewrów Zapad 2017, śmigłowiec bojowy Ka-52 przypadkowo ostrzelał rakietami osoby obserwujące ćwiczenia. Ranne miały zostać dwie osoby.Według informacji rosyjskich mediów, śmigłowiec bojowy Ka-52 podczas ćwiczeń na poligonie pod Sankt-Petersburgiem przypadkowo ostrzelał rakietami osoby obserwujące manewry i część pojazdów. Nieopodal znajdowali się również wojskowi. Według części rosyjskich mediów, dwie osoby zostały ciężko ranne, a co najmniej dwa samochody cywilne zostały zniszczone.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według niektórych źródeł, do tragedii doszło 17 lub 18 września, ale o tym nie poinformowano. Jeden z lokalnych rosyjskich portali powołując się na anonimowe źródło podał, że odpalenie rakiet powietrze-ziemia nastąpiło w wyniku awarii.

W sieci już wcześniej pojawiło się nagranie przedstawiające moment zdarzenia. Widać na nim dwa śmigłowce zbliżające się do obserwatorów. Jeden z nich niespodziewanie otwiera ogień rakietowy z bliskiej odległości.

Służby prasowe rosyjskiego Zachodniego Okręgu Wojskowego poinformowały później, że nikomu nic się nie stało. Wiadomości na temat rannych nazwano „dezinformacją”. Rosyjska armia przyznaje jednak, że doszło do wypadku. Jako przyczynę wskazano awarię systemów celowniczych.

Wcześniej informowaliśmy o poważnym wypadku rosyjskiego bombowca strategicznego podczas manewrów Zapad-2017. 

Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz