Nikt z załogi bombowca Tu-22M3 nie ucierpiał, kiedy samolot wypadł z pasa startowego w bazie lotniczej w obwodzie kałuskim.

Wypadek bombowca miał miejsce wczoraj wieczorem w bazie lotniczej Szajkowka. Chociaż według pierwszych doniesieniach rosyjskich mediów samolot nie uległ uszkodzeniu, to późniejsze informacje i zdjęcia wskazują, że maszyna nie będzie nadawała się już do użytku.

Jako przyczynę incydentu wskazuje się problemy techniczne. Stacja REN TV podała, że maszyna wypadła z pasa startowego. W efekcie doszło do uszkodzenia elementów podwozia, co wywołało upadek bombowca na kadłub. Kadłub i część ogonowa Tu-22M3 zostały poważnie uszkodzone.

ZOBACZ TAKŻE: Rosyjskie bombowce dalekiego zasięgu zbombardowały ISIS [+VIDEO]

Bombowce strategiczne Tu-22M3 (oznaczane w kodzie NATO jako Backfire) były projektowane z myślą i ataku na lotniskowce. Samolot jest zdolny do przenoszenia do trzech pocisków manewrujących Ch-22. Maksymalną prędkość maszyny 2300 km/h, a zasięg jego lotu to 6800 km.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Tu-22M3 stacjonujące w bazie w Szajkowce biorą udział w wspólnych ćwiczeniach wojskowych Rosji i Białorusi Zapad-2017. Bombowce tego typu są używane przez Rosję również podczas bombardowań pozycji dżihadystów z ISIS w Syrii.

kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz