Wybory na Białorusi: KGB i MSW ostrzegają

Białoruskie MSW i KGB we wspólnym oświadczeniu zapewniły, że są gotowe do zachowania porządku w państwie. Oba białoruskie resorty siłowe zorganizowały w Mińsku wspólną naradę poświęconą jutrzejszym wyborom prezydenckim.

Szef KGB Wadzim Zajcau i minister spraw wewnętrznych Anatol Kuleszou oświadczyli, że „siły porządkowe będą adekwatnie i zdecydowanie przeciwdziałać wszelkim bezprawnym działaniom, stwarzającym niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia ludzi”.
W opinii komentatorów białoruskie władze dały do zrozumienia, że nie dopuszczą do zapowiadanej demonstracji opozycji jutro, po zakończeniu wyborów prezydenckich.Tymczasem Mikoła Łazawik, sekretarz Centralnej Komisji Wyborczej poinformował Polskie Radio, że dotychczasowe głosowanie przedterminowe ma spokojny przebieg.”Ta kampania jest nawet bardziej spokojna od poprzedniej”- stwierdził. Łazawik poinformował, że na Białorusi nie obowiązuje cisza wyborcza przed jutrzejszymi wyborami. „Zgodnie z naszym prawem agitacja wyborcza jest zabroniona tylko w dniu wyborów. Dziś ją jeszcze można przeprowadzać”- dodał Łazawik podkreślił, że nawet jutro rozklejone wcześniej materiały wyborcze nie będą naruszeniem ciszy wyborczej.

IAR/Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz