W środę spółka Rosomak S.A. przekazała kolejne dwa Wozy Dowodzenia na platformie KTO Rosomak dla 9 Batalionu Dowodzenia w Olsztynie.

Jak poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa, w środę spółka Rosomak S.A. przekazała kolejne dwa Wozy Dowodzenia na platformie KTO Rosomak dla 9 Batalionu Dowodzenia w Olsztynie.

Zobacz też: Rosomak na jeziorze Rybnickim, prezentacja dla MON [+FOTO]

Przekazanie Wozów Dowodzenia to efekt realizacji umowy podpisanej w grudniu 2020 roku, między Inspektoratem Uzbrojenia a Rosomak S.A. “Warto podkreślić, że po raz kolejny realizacja projektu przebiegła w szybkim tempie, a co najważniejsze została zrealizowana przed terminem wyznaczonym przez zamawiającego” – donosi spółka.

„W wyniku dotychczasowej eksploatacji oraz zgromadzonych doświadczeń z całą stanowczością należy stwierdzić, iż przekazane kolejne partie sprzętu do 9. Batalionu dowodzenia to sprzęt najwyższej klasy i z pewnością dobrze przysłuży się w umacnianie bezpieczeństwa RP i NATO” – powiedział Dowódca 9 Batalionu Dowodzenia ppłk Przemysław Kurzawiak.

Opracowany na bazie Platformy Systemowej KTO 8×8 Wóz Dowodzenia, zapewnia dowódcom i osobom funkcyjnym możliwość kierowania i dowodzenia zarówno w ruchu, jak i podczas postoju pojazdu (w tym utrzymanie łączności, wspomaganie procesów informacyjno-decyzyjnych oraz wymianę informacji z przełożonym, jednostkami podległymi i współdziałającymi). Zastosowany sprzęt specjalistyczny, jak i opracowane oprogramowanie, zapewniają możliwość przetwarzania informacji niejawnych do klauzuli NATO SECRET włącznie. Podwyższone podwozie bazowe KTO Rosomak zapewnia komfortowe warunki pracy dla dowódcy obsługi, operatora oraz czterech osób funkcyjnych – Stanowiska Dowodzenia. Zainstalowany sprzęt został zabudowany, przez specjalistów Rosomak S.A. oraz WB Electronics.

Zobacz też: Blisko 40 wozów Rosomak-S przekazanych polskiej armii

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply