Włoskim mediom lewicowo-liberalnym nie podoba się polska pobożność.

Włoski dziennik „La Repubblica” opisuje akcję „Różaniec do granic” jako „modły przeciwko islamizacji”, „rodzaj masowych egzorcyzmów”. Jak napisano pod zdjęciem ukazującym modlite różańcową w Polsce: „W atmosferze prawie średniowiecznej, w kraju, który nie przyjmuje uchodźców, wydaje się oczywiste, że chrześcijanie stają się przeciwnikami imigracji i posłańcami nienawiści”. W opinii autora tekstu, Kościół  w Polsce potwierdza w ten sposób, że jest przeciwko papieżowi Franciszkowi, „codziennie cenzurowanemu przez integrystyczne katolickie media”.Inną perspektywe przedstawia z kolei dziennik „Il Giornale”. „Polska naiwnie i z dumą zwraca wzrok ku korzeniom. Europa – ku mitycznemu rynkowi i ku człowiekowi zobojętniałemu. Jedna spogląda na fundamenty, druga skłania się ku wzmacnianiu polityczno-biurokratycznego aparatu coraz słabiej kontrolowanego przez lud i instytucje demokratyczne” – napisał Luigi Iannone.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Pod beretm wszystko okej?” – Kamil Stoch atakowany za udział w akcji „Różaniec do granic”

Kresy.pl / Rzeczpospolita

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz