W nocy z poniedziałku na wtorek siły rosyjskie ponownie ostrzelały obiekt infrastruktury wojskowej w rejonie jaworowskim obwodu lwowskiego na zachodzie Ukrainy, prawie na granicy z Polską – przekazał szef władz obwodowych Maksym Kozycki na Telegramie. Wcześniej w nocy pojawiły się doniesienia o serii głośnych eksplozji słyszanych we Lwowie.

Obiekt infrastruktury wojskowej na terenie obwodu jaworowskiego, prawie na granicy z Polską, został ponownie ostrzelany – napisał Kozycki. Nie sprecyzował, ile kilometrów od granicy znajdował się ostrzelany obiekt. Potwierdził doniesienia o przechwyceniu kilku rosyjskich pocisków przez ukraińskie systemy obrony przeciwrakietowej.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6754 PLN    (30.7%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wcześniej w nocy pojawiły się doniesienia o serii głośnych eksplozji słyszanych we Lwowie. Relacje wskazują, że dało się słyszeć kilkanaście wybuchów. W obwodzie lwowskim kilkakrotnie włączał się alarm przeciwlotniczy.

Nie podano informacji o ofiarach nocnych ataków.

Przypomnijmy, że w niedzielę Rosjanie przeprowadzili na ranem atak rakietowy na obiekt infrastruktury wojskowej w obwodzie lwowskim. Cel ataku znajdował się jedynie 15 km od granicy z Polską.

Atak rakietowy w obwodzie lwowskim miał też miejsce 3 maja. Ostrzał zdezorganizował wówczas ruch pociągów i spowodował brak prądu i wody w niektórych rejonach Lwowa.

Wcześniej do ataku rakietowego na Lwów doszło 18 kwietnia. Rosyjskie rakiety spadły nie tylko na obiekty o znaczeniu militarnym, ale także na warsztat wymiany opon, w którym zginęło 6 osób.

dailylviv.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz