Zdaniem rosyjskiego prezydenta, zamknięcie granicy pomiędzy Rosją a samozwańczymi republikami na wschodzie Ukrainy doprowadziłoby do rzezi.

Prezydent Rosji wyraził obawę na temat tego co może się wydarzyć, jeżeli granice zostaną zamknięte przed rozstrzygnięciem kwestii politycznych, w tym sprawy nadania specjalnego statusu terytoriom w Donbasie.

Zdaniem prezydenta, jeżeli do tego nie dojdzie, to zamknięcie granicy między Rosją a nieuznawanymi republikami doprowadzi do sytuacji porównywalnej ze Srebrenicą. Tam po prostu zostanie urządzona rzeź. Putin oświadczył: My nie możemy do tego dopuścić i nigdy nie dopuścimy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Putin na Krymie: Ukraina zbuduje swoją przyszłość wspólnie z Rosją

Rosyjski prezydent zaznaczył także, w sprawie realizacji porozumień mińskich nie uda się działanie, które nazwał przerzucaniem wszystkiego na Rosję. Putin zaapelował także do przywódców krajów zachodnich: Wywrzyjcie wpływ na obecne władze w Kijowie, żeby podejmowały jakiekolwiek kroki dotyczące normalizacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rosyjski prezydent ponownie wyraził swoje zdanie, że uważa naród ukraiński za bratni, jeśli w ogóle nie za część narodu rosyjskiego.

Kresy.pl / rp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz