Manifestacja MW przeciw dyskryminacji Polaków na Litwie będzie miała miejsce w sobotę pod ambasadą tego kraju w Warszawie.

Mateusz Pławski, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej przypomniał w poście w serwisie Facebook informującym o pikiecie: Cały okrągłostołowy i demoliberalny salon, poświęcił naszych rodaków mieszkających na Litwie, dla „dobrych” stosunków z Państwem Litewskim, natomiast my nacjonaliści mówimy głośno JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Manifestacja rozpocznie się o godzinie 12.00 pod ambasadą Litwy, skąd demonstranci przejdą pod gmach Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

CZYTAJ TAKŻE: W Parlamencie Europejskim o dyskryminacji Polaków na Litwie

Młodzież Wszechpolska przypomina, że w 1998 roku zniesiono obowiązkową maturę z języka polskiego. Wprowadzono także zakaz używania podręczników z Polski, a ponieważ wydawnictwa litewskie nie drukują podręczników do nauki w języku polskim, wymusza to używanie podręczników w języku litewskim.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Strona wydarzenia w serwisie Facebook.

Wcześniej rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Pławski w rozmowie z naszym portalem mówiłSytuacja Polaków na Litwie jest bardzo zła. Mamy do czynienia z wieloma przejawami dyskryminacji mniejszości polskiej na Litwie. Odbywa się ona w bardzo wielu sferach, zarówno w kwestiach ekonomicznych, kwestiach związanych ze szkolnictwem. Dotyczy to również dyskryminacji symbolicznej, takiej jak np. brak tabliczek z polskimi nazwami ulic w regionach zamieszkałych przez Polaków.

Rzecznik MW dodał także: Mamy doczynienia z sytuacją, w której polski rząd dba o ukraińską mniejszość w Polsce, a o mniejszości Polskiej na Litwie nie pamięta. Widzimy tutaj bardzo mocno hipokryzję. Rząd PiS zupełnie nie dba o podomiotowość narodu polskiego na terenie innych krajów.

Kresy.pl / facebook.com

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz