Kandydat na prezydenta Przemyśla Wojciech Bakun powitał Jarosława Kaczyńskiego specjalnym banerem. Prezes PiS przyjechał wesprzeć swojego kandydata twierdząc, że „tylko PiS może zapewnić polskość Przemyśla”. Poparcia Bakunowi udzielił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

W sobotę do Przemyśla przyjechał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Celem jego wizyty było wsparcie kandydata tej partii na prezydenta miasta, Janusza Hamryszczaka, który w II turze zmierzy się z Wojciechem Bakunem, posłem Kukiz’15.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Jeszcze przed przybyciem Kaczyńskiego, w Przemyślu pojawił się wielki baner Bakuna, na którym wita on prezesa PiS w „Naszym mieście”.

„Witamy Prezesa w Naszym mieście. Wojciech Bakun. Kandydat na Prezydenta Miasta Przemyśla” – głosi napis na banerze. Jego fotografię sam kandydat na prezydenta zamieści na portalu społecznościowym, wraz z komentarzem:

„Jak mówi staropolskie przysłowie: Gość w dom, Bóg w dom! Witamy więc prezesa w NASZYM mieście z nadzieją, że mimo słabego wyniku swojej swojej partii będzie czuł się w nim dobrze”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W I turze Bakun wyraźnie wygrał z Hamryszczakiem (41,49 proc. : 26,41 proc.).

Przeczytaj: Bakun: stawiamy na bezpośredni kontakt z przemyślanami, a nie na brudną kampanię

Z kolei Jarosław Kaczyński zdecydowanie promował w Przemyślu kandydata PiS. – To, iż tu trzeba dzisiaj walczyć o zwycięstwo, trzeba walczyć o prezydenturę, jest wyzwaniem wyjątkowo wręcz istotnym z punktu (widzenia) tego wszystkiego, co będzie działo się na Podkarpaciu, ale nawet szerzej: co będzie działo się w naszym kraju – mówił prezes PiS.

Jego zdaniem wszyscy, którzy sądzą, że rozwój można uzyskać poprzez odwoływanie się do różnych chwilowo nośnych haseł, popełniają błąd, bo dać coś może tylko praca i zgoda.

– Polskość Przemyśla, która była, jest i będzie, może zapewnić tylko silne państwo polskie, a silne państwo polskie może zapewnić tylko Prawo i Sprawiedliwość” – powiedział Kaczyński. Dodał, że kto nie wierzy, powinien „spojrzeć kilka lat wstecz”, na „likwidowanie państwa” za poprzednich rządów.

– Powtarzam: tylko Prawo i Sprawiedliwość może zapewnić silne państwo, tylko silne państwo może zapewnić to, co jest oczywistością, ale są tacy, którzy próbują ją kwestionować: to jest polskość Przemyśla – dziś, jutro, zawsze – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Poparcia posłowi udzielił m.in. ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. W specjalnym nagraniu przypomniał, że Przemyśl to miasto kresowe, dawniej część województwa lwowskiego i wyraził radość z uzyskania mandatów radnych miasta przez prof. Andrzeja Zapałowskiego i Mirosława Majkowskiego. Zwrócił jednak uwagę na bolesną dla niego sprawę ataków na Bakuna ze strony „różnych środowisk nieprzyjaznych polskim patriotom”. Przypomniał m.in. „żenującą wypowiedź” szefowej Telewizji Biełsat, Agnieszki Romaszewskiej, a także sprawę rozpowszechniania wśród przemyślan nieprawdziwych informacji, jakoby Wojciech Bakun był krypto-Ukraińcem. Ponadto, w sieci zamieszczane są m.in. przerobione plakaty kandydata PiS z napisem „Głosuje na Polaka! Wybieram Hamryszczaka”.

Przeczytaj: Romaszewska i Tyma oburzeni zwycięstwem kandydatów Kukiz’15 w Przemyślu

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

– Są to oskarżenia absolutnie nieprawdziwe, uderzające w godność osobistą Pana Wojciecha – powiedział ks. Isakowicz – Zaleski. Podkreślił, że współpracuje z kandydatem K’15 m.in. w ramach ogólnopolskiego komitetu na rzecz upamiętniania ofiar ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Zaznaczył, że jest „przede wszystkim polskim patriotą”.

Wojciech Bakun, promotor rozwoju regionalnego miasta, został posłem Kukiz ’15 w 2015 roku. W Sejmie zasłynął między innymi jako krytyk ustępstw władz Polski wobec Ukrainy na płaszczyźnie polityki historycznej, w sprawie której często wypowiadał się dla redakcji Kresy.pl Przestrzegał przed narastaniem antypolskich tendencji na Ukrainie. Był także promotorem ustawowej penalizacji promowania banderyzmu w Polsce, jak również projektu ustawy Kukiz’15 ws. upamiętnienia ofiar ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Facebook.com / rmf24.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. tagore
  tagore :

  Jeśli PIS nie zacznie prowadzić konsekwentnej polityki wschodniej adekwatnej do polityki Ukrainy wobec Polski.Podobna sytuacja nastąpi w innych samorządach południowo wschodniej Polski i nie trzeba będzie nowych wyborów ,po prostu samorządowcy będą prowadzić swoje działania nie zważając na stanowisko kierownictwa PIS.

  • Avatar
   Gaetano :

   @tagore Nie zacznie, co pokazuje historia oraz ich mentalność; może tylko dziwić, że wciąż tylu w tą ułudę wierzy. Samorządowcy, może poza jednostkowymi przypadkami czujących chwilowy „zew polskości”, z założenia będą posłusznie chodzić na pasku swych partii, zatem tego rodzaju widoki należy uznać za chybione.

 2. RAFALXJXJXJ
  RAFALXJXJXJ :

  PIS idzie na pasku USA i Izraela. Ten pierwszy zablokował w zeszlym 2017 r. ustawe o ludobójstwie wołynskim , uchwalając jedynie uchwalę po terminie krwawej niedzieli. Ambasador USA w Warszawie naciskała rzad PIS na odroczenie ustawy ,by nie urażać Ukrainców. Jaki tego skutek to widzimy obecnie. Koncerny rządaja imigrantów w Polsce to rząd usluznie wykonuje, blokujac repatriacje Polaków z Kazachstanu. Dotuje probanderowskie szkoly w Polsce ,nie wspomagając polskich na Ukrainie. Wspomaga studentów ukrainskich w Polsce sumą 3500 zł miesiecznie z naszych podatków , za to nasi studencji dostaja nedzne 600 zł jak spełnią nierealne wymogi na członka rodziny.To są działania antypolskiej prozydowskiej władzy .