Poseł Robert Winnicki odniósł się do materiału TVN24 ukazującego m.in „obchody” 128 rocznicy urodzin Adolfa Hitlera w lesie w okolicach Wodzisławia Śląskiego.

Przypomnijmy, reportaż stacji pokazywał m.in urządzenie ołtarzyka na cześć przywódcy III Rzeszy, wychwalanie jego czynów, wznoszenie toastów za Adolfa Hitlera i naszą ojczyznę, ukochaną Polskę. Towarzyszyły temu okrzyki „Sieg Heil” oraz nazistowska symbolika.

Superwizjer TVN24 pokazał wśród zgromadzonych Mateusza S., przewodniczącego stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, ubranego w mundur oficera SS. Autorzy reportażu podali, że działaczem tej organizacji był wówczas także Jacek Lanuszny – asystent posła Ruchu Narodowego Roberta Winnickiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Jestem zbulwersowany i zaskoczony. To co się wydarzyło jest karygodne i nie może być miejsca na takie hucpy w lesie. Nawet jeżeli to wygląda na skrzyżowanie Monthy Pythona z „Allo Allo”, to powinno być ścigane” – powiedział w poniedziałek Winnicki.

Winnicki skrytykował TVN za to, że „wykorzystał ten materiał, by skleić to z Ruchem Narodowym i przypuścić bezpardonowy atak”.

Według prezesa Ruchu Narodowego „jeden z dziennikarzy, który współtworzył ten reportaż, ma dobre kontakty ze służbami specjalnymi i znany jest z tego, że tworzy swoje materiały we współpracy ze służbami. Mieliśmy 5 lat temu do czynienia z takim przypadkiem. Po Marszu Niepodległości próbowano odpalić temat Brunona K. Odkrywano siatkę nacjonalistyczną, a stało za tym ABW”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Reportaż TVN24 o neonazizmie w Polsce. Reaguje m.in premier

Winnicki jest zdania, że cała sprawa ma podłoże polityczne. „Jest przekonanie, że jest to uderzenie planowane politycznie. Nie przypadkowo pokazano to w momencie, gdy po rekonstrukcji, rząd ma problemy po prawej stronie. Nie ma zaufania wśród znacznej części twardego, prawicowego elektoratu do Mateusza Morawieckiego. Jest też ogromne rozczarowanie dymisjami m.in. ministrów Szyszki i Macierewicza” – powiedział.

Kresy.pl / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jwu :

    Też mam takie wrażenie.A idąc krok dalej ,to podejrzewam ,że będą chcieli uderzyć bezpośrednio w Winnickiego.Który jako jedyny poseł, złożył interpelacje w sejmie i poruszył na antenie tv Polsat sprawę aktu 447.Akt ten,jest usilnie ukrywany przed opinią publiczną.