Choć Wielka Brytania ma w tym roku opuścić Unię Europejską, władze tego państwa zadecydowały, że przeprowadzą wybory do Parlamentu Europejskiego.

Minister sprawiedliwości i Lord Kanclerz, David Lidington w telewizyjnej wypowiedzi zadeklarował, że w Wielkiej Brytanii odbędą się w maju wybory do Parlamentu Europejskiego bez względu na to, jak będą toczyć się negocjacje w sprawie opuszczenia przez ten kraj Unii Europejskiej. Telewizja France 24 przypomina, że Lidington to „de facto zastępca” brytyjskiej premier Theresy May.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Z powodu małej ilości czasu… niestety nie będzie możliwe zakończenie tego procesu [opuszczenia UE] przed datą, która prawnie jest zatwierdzona na wybory do Parlamentu Europejskiego” – powiedział Lidington. Deklarował jednocześnie, że członkowie rządu May liczyli pierwotnie na to, że Brexit zostanie zrealizowany jeszcze przed tymi wyborami. Twierdził również, że jego rząd podwoi wysiłki na rzecz osiągnięcia poparcia większości dla umowy w sprawie Brexitu, która pozwoli opuścić Unię najszybciej jak to tylko możliwe. „Chcielibyśmy być w sytuacji, kiedy ci [wybrani] deputowani Parlamentu Europejskiego nigdy faktycznie nie zajęliby miejsc w Parlamencie Europejskim” – powiedział Lidington.

Wynegocjowana w zeszłym roku przez Theresę May umowa w sprawie opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej została już trzykrotnie odrzucona przez Izbę Gmin, ponieważ byli z niej niezadowoleni zarówno zwolennicy pozostania w UE, jak i zwolennicy jej opuszczenia, którzy uznali umowę za zakładającą zbytnie uzależnienie Londynu od Brukseli już po formalnym Brexicie.  Brytyjski parlament odrzucił jednak popierany przez tych ostatnich „twardy Brexit” czyli opuszczenie UE bez żadnej umowy. W związku z tym termin Brexitu przekładano już dwukrotnie. Pierwotnie miał się dokonać w marcu.

france24.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Pol_AK :

    Nic by nie zaoszczędziło. Wręcz zarobią na tym… Przecież jacyś ludzie pensję dostaną… Bez wyborów mają chyba opuścić UE w czerwcu na co gotowi nie są… i wątpię czy kiedykolwiek opuszczą unię… niestety. Kibicowałem im i nadal kibicuję ale to co robią to porażka…