Większość Niemców uważa, że wojna w Strefie Gazy może doprowadzić także do poważnych ataków terrorystycznych w Niemczech. Obawia się ich prawie 60 procent badanych.

Aż 59 procent Niemców uważa, że ataki terrorystyczne z wieloma ofiarami śmiertelnymi są bardzo lub raczej prawdopodobne – pokazują wyniki sondażu przeprowadzonego przez instytut badania opinii publicznej YouGov na zlecenie Niemieckiej Agencji Prasowej, na który powołuje się w niedzielę Deutsche Welle.

Jedynie 27 procent respondentów uznało, że ataki terrorystyczne w Niemczech są bardzo lub raczej mało prawdopodobne.

25 procent Niemców najbardziej obawia się możliwych ataków terrorystycznych, jako skutków wojny w Strefie Gazy. 26 procent twierdzi, że obawia się przede wszystkim tego, że do Niemiec przybędzie więcej migrantów z Bliskiego Wschodu.

Niemieckie media zwracają uwagę, że w Niemczech rośnie ryzyko ataków terrorystycznych w często odwiedzanych miejscach. Do kraju może może też wkrótce przyjechać znacznie więcej islamskich fundamentalistów.

Przypomnijmy, że w lipcu, na długo przed kolejną odsłoną konfliktu izraelsko-palestyńskiego, w Nadrenii Północnej-Westfalii zatrzymano siedmiu podejrzanych w związku z przynależnością do islamskiej sieci terrorystycznej. Zatrzymani pochodzą głównie z Tadżykistanu. Są oskarżeni o założenie organizacji terrorystycznej w zachodnioniemieckim landzie i planowanie zamachów. Zarzuca się im także wspieranie organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie.

Zwracaliśmy uwagę, że ponad połowa dochodzeń prowadzonych przez urząd niemieckiego federalnego prokuratora generalnego w zakresie bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego ma związek z islamskim terroryzmem.

W ubiegłym roku prokuratura federalna wszczęła 451 nowych dochodzeń w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. 236 z nich, ponad 50 procent, dotyczyło terroryzmu islamskiego.

Przeczytaj: Niemcy: Zatrzymano dwóch Syryjczyków. Planowali zamach terrorystyczny

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply