Ponad połowa dochodzeń prowadzonych przez urząd niemieckiego federalnego prokuratora generalnego w zakresie bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego ma związek z islamskim terroryzmem – podaje niemiecki dziennik Die Welt.

Z odpowiedzi niemieckiego rządu na zapytanie poselskie deputowanej CSU do Bundestagu Andrei Lindholz wynika, że większość postępowań dotyczących terroru prowadzonych przez federalnego prokuratora generalnego skierowana jest przeciwko islamistom – podał we wtorek portal Deutsche Welle, powołując się na dziennik Die Welt.

Dziennik informuje, że w ubiegłym roku prokuratura federalna wszczęła 451 nowych dochodzeń w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. 236 z nich, ponad 50 procent, dotyczyło terroryzmu islamskiego.

Kolejnych 156 śledztw było związanych z “ideologiami zagranicznymi”. Dotyczyły najczęściej organizacji kwalifikowanych w niektórych krajach jako skrajnie lewicowe i terrorystyczne: Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), a także tureckiego marksistowsko-leninowskiego ugrupowania Rewolucyjna Partia i Front Wyzwolenia (DHKP-C).

Zobacz także: FAZ: islamizm poważnym problemem w niemieckich szkołach

„Niemcy są nadal ważnym celem dla islamskich organizacji terrorystycznych” – podkreśla deputowana Andrea Lindholz. Z kolei lider Partii Zielonych Omid Nouripour zwraca uwagę, że „grupy dżihadystyczne stanowią zagrożenie naszego bezpieczeństwa”, w związku z czym nie można tracić ich z oczu.

Biuro prokuratora generalnego potwierdziło liczby podane przez dziennik Die Welt.

Zobacz także: Polska policja nie będzie podawać narodowości przestępców w statystykach

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply