W Niemczech zatrzymano grupę cudzoziemców, głównie obywateli Tadżykistanu, którzy planowali zamachy terrorystyczne. Współpracowali z ISIS.

W Nadrenii Północnej-Westfalii zatrzymano siedmiu podejrzanych w związku z przynależnością do islamskiej sieci terrorystycznej – podał w czwartek portal Deutsche Welle. Zatrzymani pochodzą głównie z Tadżykistanu. Są oskarżeni o założenie organizacji terrorystycznej w zachodnioniemieckim landzie i planowanie zamachów. Zarzuca się im także wspieranie organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie.

Kolejny mężczyzna z Tadżykistanu i jego kirgiska żona zostali zatrzymani w Holandii. Również oni są podejrzani o przygotowanie przestępstw terrorystycznych.

Sześciu spośród siedmiu zatrzymanych w Niemczech od kwietnia 2022 roku zbierało pieniądze na Państwo Islamskie.

Zatrzymani cudzoziemcy byli w kontakcie z członkami regionalnej odnogi Państwa Islamskiego o nazwie Państwo Islamskie Prowincji Chorasanu. Informacje niemieckiej prokuratury wskazują, że podejrzani wybrali już potencjalne cale zamachów na terenie Niemiec i sprawdzili wytypowane przez siebie lokalizacje. Usiłowali także zdobyć broń.

Przyjechali do Niemiec krótko po rozpoczęciu wojny na Ukrainie.

Zwracaliśmy uwagę, że ponad połowa dochodzeń prowadzonych przez urząd niemieckiego federalnego prokuratora generalnego w zakresie bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego ma związek z islamskim terroryzmem.

W ubiegłym roku prokuratura federalna wszczęła 451 nowych dochodzeń w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. 236 z nich, ponad 50 procent, dotyczyło terroryzmu islamskiego.

Przeczytaj: Niemcy: Zatrzymano dwóch Syryjczyków. Planowali zamach terrorystyczny

dw.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply